Poslední domácí zápas se povedl

Byl to den panteřího trojboje v domácí hale v Rudné. Bohužel junioři ani ženy nedokázali ve svých zápasech uspět a tak to bylo na mužích, aby to nebyla úplně černá neděle. 

Do rudenské arény dorazil tým z Králova Dvora, který si v minulém kole zajistil účast v play off a mohl hrát uvolněně. Naopak pod tlakem byli domácí, kteří stále bojují o první místo po základní části.

První třetina ale vypadala spíše naopak. Panteři hráli, jakoby si mysleli, že se to uhraje samo a hosté byli v této úvodní části zápasu lepším týmem a jen díky smůle a několika skvělým zákrokům Slavaty to bylo 2:1 pro Pantery. O přestávce se pravděpodobně v šatně domácích trochu zvýšil hlas a bylo to znát. Od druhé části už to byl tým, který známe. Třetina skončila 3:0 a do šaten se šlo s vedením o čtyři branky.

Hned v úvodním střídání třeti třetiny se trefili hosté a bylo to jen o tři branky. Pak ale přišla pasáž, kterou nikdo nečekal. Panteři během deseti minut vstřelili 8 branek, které poslaly hosty do kolen. Do konce zápasu se ještě prosadili jednou domácí a dvakrát hosté. Celkové skóre 13:5 je pro hosty kruté, ale určitě se z něj rychle otřepají.

Střelecky se v zápase velmi dařilo mladým nadějím, kde hlavně Kája Petrák rozvlnil síť soupeře hned šestkrát. Dalším velkým pozitivem je, že se do hry zapojilo na straně domácích všech 18 hráčů do pole. Panteři se tedy stále drží v bojí o první příčku a poslední kolo bude velmi zajímavé.

Panthers Praha – Králův Dvůr 13:5 (2:1, 3:0, 8:4) online

Střely na branku: 34:23
Diváci: 112
Nejlepší hráči: Karel Petrák – Karel Horký

První třetina od nás nebyla vůbec dobrá, o přestávce jsme si to řekli a pak už jsme kontrolovali zápas. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme hodně štěstí do play off, pokud tedy nebude hrát s námi. Obrovské díky patři všem pořadatelům, kteří dnešní trojboj zvládli parádně. Děkujeme.

Ladislav Hrma (Panthers Praha)

„Pěkná hala, moc se nám tady líbilo. Začala matějská pouť o víkendu, tak jsme se povozili rovnou v Rudný místo ve Fučíku. Od nás dobrá první třetina, zbytek utkání tragédie. Soupeř trestal co mohl, hrál jednoduše a zaslouženě vyhrál. Přejeme mu hodně štěstí do play off a děkujeme všem v hale.“

Michal Kubert (Králův Dvůr)