Juniorky před play-off bez bodů

Juniorky si během jednoho z předešlých víkendů pořádně zadřely a vyzvaly postupně Tigers i Chodov. V následujícíh odstavcích se můžete dočíst, jak se to celé seběhlo.

V sobotu se hrálo 21. kolo 1. juniorské ligy, kde naše malé princezny čekal zápas s Ivanti Tigers Jižní Město. Zápas se od začátku nevyvíjel vůbec dobře, nebyly jsme si jisté na hokejce, nevracely se a produktivita dopředu nevypadala o moc lépe. Ovšem to se o soupeři, který nám v první třetině nasázel 3 branky říci nedá. Do druhé třetiny jsme chtěly vstoupit o něco lépe, v šatně jsme si řekly jasné pokyny a šly na to. Bohužel ani to se nám nepovedlo, tygřice byly od začátku produktivnější a už v čase 1:28 druhé třetiny vedly 6:0. V hale se ozývaly diváci Tigers s obřím bubnem, to nejspíše rozhodilo Rety, která šla na trestnou lavici za sekání. Pro nás to ale znamenalo první vstřelenou branku a to i v oslabení, kdy Žbáňkys utekla tygřicím a ukázkově zakončila. I přes to, že se náš výkon o něco zlepšil a vytvořily jsme si několik brejkových situací, do šatny jsme si nesly nehezké skóre 8:1. Poslední část hrací doby byla jasně naše. Kdy po gólech Didi, která si oběhla bránu a zakončila, nastala gólová smršť. Viki, Žbáňkys, znova Viki, znova Žbáňkys a najednou na tabuli svítilo koukatelné skóre 10:7. Naše gólmanka Monča předváděla exkluzivní zákroky a vychytala i nájezd. Přes maximální zlepšení našeho výkonu, kdy jsme dokázaly tygřice pořádně podusit, jsme i přesto podlehly 11:7. Kdyby náš výkon, který jsme předvedly ve třetí třetině trval od začátku utkání, výsledek mohl být jiný. Je potřeba začít makat už od prvního písknutí, a ne až na konci hrací doby, to si naše malé princezny musí uvědomit. Ivanti Tigers Jižní Město, jakožto výherce základní hrací části si naše malé princezny vybraly i do víkendového play-off, které se bude hrát v sobotu v 18:30 na půdě Tigers a následně v neděli v 19:30 na domácím povrchu v Rudné.

Ivanti Tigers Jižní Město – Panthers Praha  7:11

V neděli se výběr juniorek představil stejně jako v sobotu na Jižním Městě a chtěl navázat na podařenou druhou polovinu sobotního zápasu s Tigers. To se bohužel příliš nepovedlo a už po půl minutě prohrávaly 0:1. Soupeř v poklidu kontroloval tempo hry a navyšoval svůj náskok, my naopak z protiútoků příliš nebezpeční nebyli a první třetina tak skončila 0:5. Druhá třetina byla z naší strany povedenější a dokonce jsme si dokázali vytvořit i několik gólových příležitostí. Bohužel jsme je nedokázali proměnit, naopak soupeř ty své ano. Jediná střela, která se ujala byla od Trenky. Před třetí částí jsme zkusili vystřídat brankářky a dát tak týmu nový impulz. Bohužel hned ze začátku bylo vidět, že Monča příliš rozchytaná nebyla, poté ale začala v bráně kouzlit a bránu zamkla na 3 západy. Ačkoli jsme byli pod tlakem, tak jsme si občas byli schopni vytvořit nějakou tu šanci a 10 minut před koncem se ujala střela Áji po standardce. Najednou jsme začali přidávat na důrazu i bojovnosti. To už ale bohužel bylo pozdě s výsledkem ještě něco udělat. Kdybychom s tímto nečekali až na konec duelu, nemuselo být skóre až tak jednoznačné.

Snad se tedy do příštího týdne poučíme a všichni necháme na hřišti maximum celých 60 minut, abychom následně nemuseli zpytovat svědomí, jestli jsme do zápasu nemohli dát více. Děkujeme rodičům a dalším fanouškům za podporu a doufáme, že přijdete zafandit i na play-off.

Panthers Praha – Florbal Chodov  2:15
 
Autor: Eliška Škvorová a Lukáš Jenšík