Oslabení Strži B na početnější soupeře nestačili

Zápolení Stržů B v nejvyšším koši přeboru bylo tentokrát hodně ovlivněno jarními prázdninami. V téměř polovičním počtu, než s jakým přijela většina soupeřů, dvěma ze tří soků konkurovali jen ztěžka, třetímu z nich pak v souboji o sestup uštědřili debakl.

Jarní prázdniny jsou vždy zárukou lapálií s množstvím omluv a nejinak tomu nebylo ani letos. Dokonce se asi dá říct, že to bylo ještě horší než vloni, protože z původního počtu 16 lidí se postupně omluvila více jak polovina, což je ještě o to smutnější, že většina z nich vlastně až po poslání nominačního mailu, tedy v době, kdy už se nějaké absence řeší opravdu těžko. Náhradníky jsme tak museli řešit do písmene na poslední chvíli a nebýt kluků z Áčka, možná bychom museli sáhnout po skreči celého turnaje. To jen tak na úvod.

Nakonec se nás sešlo 8, respektive 9+1, s tím, že ze tří áčkařů mohli vždy nastoupit pouze dva (#regule), ze zmiňovaných devíti lidí pak hned pět mělo v nohách sobotní turnaj Stržů A, tudíž se logicky postupem času musela projevit nějaká ta únava.

Proti jedné ze Spart, která nás zatím jako jediný tým prvního koše porazila v každém vzájemném souboji, se těžké nohy ke slovu přihlásily až ve druhé půli. Ta první byla vyrovnaná, s jednou brankou na každé straně, přičemž tu naší zařizoval kovaný hroťák Ondra Suchánek, který se zároveň za jediný zápas vyšvihl na druhé místo v trestných minutách. Druhý poločas už byl čistě v režii Sparty a jejího ostrého střeliva, které sice při zásahu cíle rozhodně neaspirovalo na vítězství ve Zlaté helmě, bylo ale zasloužené a naše ztráta nakonec byla čtyřgólová.

Proti oblíbenému Falconu (3 zápasy, skóre 16:2, a to nepočítáme mužskou soutěž a průběžné vedení v hloupém sporu u disciplinárky #excentricita) tak muselo přijít vítězství alespoň o tři branky, abychom se vyhnuli bojům o sestup. Soupeř nám sice zamotal hlavu ještě před buly, když nelogicky obsadil obě brány, první jsme ale byli u slova my a díky povedenému brejku jsme se ujali vedení. Zápas to byl podstatně vyrovnanější než se Spartou, jenže zatímco modrobílý soupeř své posily z Áčka využil k dělobuchům zpoza beků, ti naši své šance buď spálili, nebo jim na jejich úspěšné zakončení nezbyly síly. Nakonec nám nepomohla ani hra bez gólmana, při které soupeř přidal čtvrtý zásah a odsoudil nás k boji o pátý flek.

V něm „naštěstí“ čekal Tatran, který měl se skládáním nominace stejné problémy jako my. Sice nám odjel Kuba Feik a museli jsme tak zápolit jen se dvěma lidmi na střídání, podobně ale dotáčel i soupeř, který navíc nedokázal odolávat pravidelným náletům šikovných červených dresů a nakonec inkasoval debakl 8:3. Ten mohl být ještě vyšší nebýt nejkonstruktivnějšího hráče turnaje Víti Hrubého, jež úspěšně zablokoval tři jasné panteří góly. První zásah ve stržích zaznamenal Fíla Spěvák, bohužel si ale při povedené teči spletl branky a balonek za premiérovou trefu alá vlastňák raději nechal na hřišti.

Díky všem, co na turnaj nakonec dorazili a i přes mizerný počet nechali na hřišti zbytky sil. Na výsledky se po tohle víkendu nemá moc cenu koukat, protože být v plných, jsou dost pravděpodobně úplně jiné. Gratulujeme Fílovi Spěvákovi k povedené premiéře ve stržích a nejen na něj se budeme těšit 8. března na domácí ploše v radlickém stanu.

Panthers Praha B – Sparta Praha 1:5 online
Panthers Praha B – Floorball Club Falcon 2:4
online
Panthers Praha B – Tatran Střešovice 8:3 (o 5. místo) online

Autor: Tomáš Pauček