Netradiční rozpis Elévů A

Začátek turnaje byl zajímavý. Po doražení na čas srazu se dozvídáme, že už máme už nastupovat do zápasu, a to z důvodu odhlášení jednoho týmu a upravení časů zápasů. Jelikož jsme však nebyli všichni, museli nakonec náš zápas posunout na dobu, která byla stanovena předtím.

Zápas proti Bohemians nám nezačal nejlépe, jelikož soupeř měl už první zápas za sebou a tak není divu, že se jako první chopil vedení. Dlouho se tam však neohřál, protože se kluci rychle probrali a uvědomili si, že florbal je týmová hra a taky podle toho to začali hrát. Sebrali jsme soupeřům otěže a zápas v podobě splašeného kočáru uvedli pod svou kontrolu. Jelikož rozdíl našeho skóre po pár minutách zápasu byl už třígólový v náš prospěch, bylo vidět na soupeři, že zápas vzdali a už moc nám nehrozil. Avšak jednou za čas tam přišla nějaká chybka a soupeř se dostal k bráně, ale tam se většinou zastavil, protože se nedokázal dostat přes našeho gólmana, který se ten den fakt dobře vyspal. Konečný stav zápasu 13:8.

Před druhým zápasem proti našemu rivalovi z Kladna jsme si řekli, že je načase je porazit a taky podle toho to tak vypadalo. Šance byly na obou stranách. Jako první se podařilo skórovat nám, avšak ani Kladno na sebe nenechalo dlouho čekat. O vedení jsme se s ním prali zuby nehty a skóre se tak neustále měnilo. V posledních pěti minutách jsme byli v sedle my a tak jsme se vedení udržet za každou cenu. Jenže Kladno nepolevilo a výhru nám dopřát opravdu nechtělo, bohužel jim navíc jejich snaha přinesla ovoce a podařilo se jim vstřelit vyrovnávací gól. A k naší smůle pár minut před koncem se jim podařilo zaskórovat ještě jednou a o výhru nás připravit. Konečný stav zápasu 6:7.

Třetí zápas se konal nedlouho po druhém a tentokrát nás los poslal proti Říčanům. Jelikož kluci byli trochu unaveni z předchozího zápasu tak jsme se dohodli, že první polovinu budeme hrát víc na držení balónu a zbytečně to nehnat dopředu, abychom si trochu odpočinuli a ve druhé polovině na soupeře vlétli. Taktika nám zřejmě vyšla, protože jsme inkasovali pouze jeden gól a soupeři jich tam nastříleli tolik že by to na prstech jedné ruky nespočítal. A to samé se opakovalo i druhou polovinu, tudíž jsme slavili druhé vítězství.

Čtvrtý zápas se odehrál jen cca deset minut po tom třetím, Sparta tedy měla velkou výhodu co se regenerace týče. A byť skóre říkalo něco jiného, v poli bylo jasně vidět, že máme navrch my. Bohužel jsme měli ohromnou smůlu a soupeřův gólman předváděl ohromné výkony, ať už chytil střelu, která mířila do horního roku brány nebo vyhazoval balón točící se na brankové čáře. K našemu skórování nepomohlo ani to, že jsme tyčky trefovali častěji, než bylo zdrávo, proto se z vítězství nakonec radoval soupeř.

Dá se říci, že kluci vlastně odehráli tři zápasy hned za sebou, a to navíc v počtu, kdy nedali dohromady ani dvě celé formace (5+1). Dohromady v minutách tak odehráli stejný čas, jako mužské týmy ve vyšších soutěžích, jen v podstatně menším kádru, tudíž je na místě kluky opravdu pochválit, protože i přes zmiňovaný počet předvedli ohromný výkon a všechny zápasy zvládli hrát naplno.

Panthers Praha – FbŠ Bohemians :-)
Panthers Praha – Kanonýři Kladno :-(

Panthers Praha – Draci Říčany :-)
Panthers Praha – Sparta Praha :-)

Autor: Tomáš Drašnar