Dorostenky v Plzni opět za 6 bodů

Na svůj další turnaj se Dorostenky vydaly v brzkých hodinách až do vzdálené Plzně. I přesto, že se nás sešel poměrně malý počet, odehrály jsme dva solidní zápasy.

Prvním sokem nám byl Benešov. Zpočátku na nás bylo vidět, že nám ranní vstávání úplně nesvědčí, protože zápas byl z obou stran unavený a florbalu se také moc nepodobal. Až když Anežka svou střelou otevřela skóre zápasu, tak jsme se dostaly do tempa. Poté jsme přidaly další branku, avšak soupeř se nám o jednu branku přiblížil, a tak jsme po první třetině držely vedení o jeden gól. Následující třetiny jsme již gól neobdržely, ba naopak další přidaly Emička a Majda. Po zbytek zápasu jsme byly o něco lepší než soupeřky, takže jsme se nakonec mohly radovat z výhry.

Další zápas jsme sehrály s Kladnem. Utkání bylo od začátku pro nás těžší a hrálo se ve vyšším tempu, než duel předchozí. Nakonec jsme však opět skórovaly jako první, když Majda nádhernou střelou překonala kladenskou gólmanku. Do poslední třetiny jsme vstoupily s dvougólovým náskokem a své vedení jsme ještě navýšily, když Majda zkompletovala svůj hattrick. Nutno podotknout, že Jana v bráně předváděla úžasné zákroky a značně nám pomohla k další výhře.

I když nám v poli často přálo spíše štěstí, tak nás podržely svými skvělými zákroky Jana s Terkou a za to si zaslouží velkou pochvalu. Dále bych chtěla podotknout, že v porovnání z jinými zápasy šlo vidět nepatrné zlepšení a měly bychom naší dnešní hru přenést ještě do dalších zápasů.

Panthers Praha – Florbal Benešov 4:1 (2:1, 0:0, 2:0) online
Panthers Praha – Kanonýři Kladno 4:1 (0:0, 2:0, 2:1) online

Autor: Jolana Chládková