Zdvojený report Dorostu B

Dvojitou dávku dorosteneckého florbalu si pro vás připravil kvartet ve složení Michal Ladra, Jakub Petr, Lukáš Kubů a Matyáš Kandravý.

Turnaj před třemi týdny zhodnotí první dva jmenovaní.

Zápas s Orkou byl snad prvním v sezoně, který se nekonal v ranních hodinách, takže se každý mohl vyspat dorůžova. Pan trenér přijel o čtvrt hodiny později kvůli náročnému sobotnímu programu, jinak jsme ale byli kompletní. 

Zápas pro nás bohužel začal špatně, když jsme obdrželi dva laciné góly. To nás ale nesložilo, vzchopili jsme se a chtěli skóre otočit v náš prospěch, což nakonec načala posila z Áčka Vojta Marek, jenž snížil na rozdíl jediné branky. Když vzápětí po nádherném pasu od Míši Ladry zakončil Honza Berka, byli jsme na koni. Ve druhé třetině jsme měli jasný cíl – navázat na konec té první, což se nám brzy povedlo a Vojta Marek nás poslal do vedení a konečně tak bylo znát, kdo je nejlepším týmem ligy. Jenže po malé chybě se prosadili i hosté a bylo srovnáno.

Třetí třetina měla rozhodnout a oba týmy si šly pro vítězství. Hrálo se ve velkém tempu a nikdo nechtěl udělat chybu, jedna malá se nicméně přihodila Čelákovicím a nabídnutou početní výhodu využil vteřinu před jejím koncem zabiják Šáchym – 4:3. Když Orka po protiakci srovnala, začalo jít do tuhého. V tu chvíli se probudil tahoun loňské sezony Ladra a dělovkou do šibenice z půlky hřiště poslal Pantery do vedení. Bohužel to nebyl poslední gól v utkání, neboť Orka opět využila jednu z mála akcí a oba týmy se tak rozešly smírně 5:5.

Ve druhém utkání nás čekal Falcon, jenž nás stejně jako Orka už letos jednou dokázal porazit. Do zápasu jsme vstoupili úplně stejně jako do toho předchozího a brzy jsme prohrávali 0:1. Po rychlém úniku kapitána Lukáše Kubů jsme sice srovnali, je ale třeba říct, že většinu zápasu měl pod kontrolou soupeř. Hodně nás podržel gólman Tomáš Brabec, který zneškodnil mnoho modrobílých šancí a chytal jeden ze svých nejlepších zápasů v sezoně.

I díky němu se ke slovu znovu dvakrát dostal Lukáš Kubů, jenž dalšími dvěma zásahy zkompletoval hattrick, byť tedy průběžný stav absolutně neodpovídal obrazu hry. Ve třetí třetině tedy trenér s vědomím, že je třeba zápas dovést do vítězného konce, stáhl sestavu na dvě lajny. Kluci plnili instrukce, byť k tomu přidali i pár chyb, ale opět nás podržel gólman a v závěru pojistil vedení ránou do šibenice Vojta Marek. Falcon sice dokázal ještě snížit, to ale bylo z jeho strany vše. Tři body byly trochu odměnou za zápas s Orkou, který ale vypadal po herní stránce mnohem lépe. 

Komentář trenéra: Z papírového hlediska jsme odehráli celý turnaj tak na 2-. První zápas byl po všech stránkách mnohem lepší, kluci plnili pokyny a dařilo se nám v zakončení. Druhý duel byl o poznání pomalejší, Falcon hrál pouze na držení balonku a na naší polovinu se přesouval jen zřídka. To nám dělalo problémy zejména v tempu, kterému jsme se podřídili. Zápas doprovázelo spoustu nepřesností a chyb, které nebyly jen díky kvalitě soupeře potrestány.

Panthers Praha B – Orka Čelákovice 5:5 (2:2, 1:1, 2:2) online
Panthers Praha B – Floorball Club Falcon 4:2 (1:1, 2:0, 1:1) online

Turnaj na Barrandově svými komentáři přiblíží zmiňovaní Lukáš Kubů s Matyášem Kandravým.

Náš první zápas jsme hráli proti Spartě. Tenhle zápas byl pro nás poměrně důležitý, jelikož Sparta byla o 3 body nad námi. Začala první třetina, ve které byly oba týmy vyrovnaný co se gólů a celkového nasazení týče. První gól dávala Sparta, na který hned odpověděl Marek Bauer, který dostal krásnou přihrávku od Pechýňa. V hale panovala poklidná atmosféra. Další branku střelil hráč ze Sparty, ale Dominik Novotný pohotově reaguje a dává gól po přihrávce Sama Hrona. Končí první třetina.

Na začátku druhé třetiny dostal tým Panthers hned 3 góly, po kterých se těžko vzpamatovával, trestné střílení navíc neproměňuje Vojta Marek. Konec druhé třetiny. Pomůžou Sajslovy taktiky k otočení zápasu? Do další třetiny jsme vstoupili s velkou ztrátou. O 2 minuty později dává Sparta další gól a upravuje skóre na 6:2. Nato asi o 3 minuty později dává gól Petr Havel, který zároveň střílí už třetí gól dnešního utkání.  Pár minut do konce utkání dostal tým Panthers Praha další branku (8:2). Sparta si už své vedení kontrolovala. Konečný výsledek byl 8:2.

Náš druhý zápas jsme sehráli proti Mělníku. Tento zápas jsme museli vyhrát, neboť jsme první zápas doslova odflákli. První třetina napovídala kvalitám obou týmů. První gól padl po nádherné akci, kterou započal Šácha a nahrál do prázdné brány Pánkovi, který už neměl problém uklidit balónek do otevřené klece. Zhruba o 2 minuty později nás poslal do dvougólového vedení střelou o tyč Lukáš Kubů. Poté následovala přesilová hra, kterou jsme měli za úkol využít, ale bohužel Mělník vyhodil balónek a nastartování protihráč se řítil sám na bezmocného Radka, který s touto situaci nemohl nic dělat.O nedlouho později odpovědělo znovu Pantherské duo Šácha a Pánek a znovu zakončoval Pánek.

O přestávce jsme dostali pokyny že jestli budeme vyhrávat po druhé třetině 8:1, můžeme si ve třetí třetině dělat co budeme chtít. Svůj třetí gól zaznamenal Pavel Pánek po spolupráci s Karlem Lipovským. Maty dával krásnou přihrávku do prázdné branky, ale protihráč si stihl srazit balónek do branky – 5:1. Následovala přesilová hra, kterou už jsme dokázali využít, konkrétně dával gól Vojta Marek. Poté jsme nasázeli rychlé branky a 2. třetina skončila 8:1 v náš prospěch. Započala 3. třetina, kde jsme nasázeli 3 branky, konkrétněji to byl Vycpy, Vojta Marek a Sam. Soupeř už jen mezi tím upravoval výsledek a zápas jsme si kontrolovali až do konce. Po 36 minutách na tabuli svítil konečný výsledek 11:4.

Panthers Praha B – Sparta Praha 2:8 (2:2, 0:3, 0:3) online
Panthers Praha B – Floor Maniacs Mělník 11:4 (3:1, 5:0, 3:3) online

Autoři: Michal Ladra, Jakub Petr, Lukáš Kubů, Matyáš Kandravý