Klouzavé představení Mlžů B

Naposledy se před jarními prázdninami dotkli balonku v soutěžním duelu Mlži B, jež tentokrát soutěžní los poslal ozkoušet blýskavé parkety do nedaleké Chýně.

Ty už začínají být napříč florbalovou obcí proslulé svou smýkavostí, na kterou lze vyzrát jen dostatečnou dávkou kapalin na podrážkách. Právě namočené sálovky tentokrát obulo 13 Panterů, přičemž premiéru v mlžích si odbyli elévové Vojta Nevšímal a Míša Štrunc.

Druhý jmenovaný se dokonce hned v prvním duelu s Olympem zapsal mezi střelce. Paradoxně se tomu tak stalo v době, kdy nás zkušenější protihráči prakticky každé střídání v něčem přehráli a jen vinou jejich nepřesnosti bylo skóre dlouhou dobu vyrovnané, respektive jsme drželi zmiňované těsné vedení. O to jsme přišli až v závěru poločasu po stokrát omílané chybě, tedy nedostatečném důrazu.

Ten nás provázel i druhou polovinu a při remízovém skóre jsme občas měli víc štěstí, než rozumu. Na druhou stranu se nám občas povedl nějaký útočný výpad, po jednom z nichž dokonce cinkl balonek o tyčku. Dělba bodů se ale nakonec nekonala, Olymp zaslouženě přidal vítěznou branku, krutější o to, že opět přišla až v závěrečné půlminutce. Oproti minulému vzájemnému duelu, který skončil 0:7 ve prospěch soupeře, to ale z naší strany bylo v některých věcech mnohem lepší.

Podobný, byť o něco vyrovnanější průběh, měl i druhý špíl s Chodovem. Krok s běhavým a technicky docela dobře vybaveným sokem dokázala prakticky držet jen první lajna, ty zbylé se často dostávaly pod tlak a v návaznosti na něj kupili drobné chybky.

Ve druhém poločase, do kterého jsme vstoupili s dvoubrankovou ztrátou, to ale byl úplně jiný tým. Dokázali jsme se kousnout, začali jsme běhat, nasazením jsme ihned odčinili to, co se nám třeba nepovedlo a zaslouženě jsme snížili. Jenže po vstřeleném gólu jakoby se vypínač vrátil zpět do pozice „off“ a zarputilost byla fuč, což Chodov potrestal a ze zápasu odešel jako vítěz, což nás po povedeném začátku druhé půle může mrzet dvojnásob.

V souboji o páté místo jsme tak vyzvali domácí Texas, který spoléhal hlavně na dva šikovné kluky ve svém útoku. Byl to první zápas, ve kterém jsme měli nad soupeřem navrch a postupně se to projevilo na skóre. To sice nenarůstalo takovým tempem, jaký by odpovídal průběhu zápasu, v celkovém zúčtování nám to ale ke kladnému výsledku stačilo. Svojí první trefu v mladších si připsal nejdůraznější bek turnaje Lukáš Mára, jehož čudla z půlky připomněla pamětníkům legendární zásah Patrika Jeřábka, jenž podobným stylem vloni na stejném místě rozsekl duel s Benešovem. Negativně ale pořád musíme hodnotit práci v obraně, která občas hořela jako Národní divadlo a dostávali jsme naprosto zbytečné góly. 

Díky rodičům za podporu a přejeme klidný měsíc bez florbalu, znovu se totiž na značkách potkáme až 15. března v Benešově.

Panthers Praha B – Olymp Florbal :-(
Panthers Praha B – Florbal Chodov :-(

Panthers Praha B – Texas Longhorns :-) (o 5. místo)

Autor: Tomáš Pauček