Další boje Juniorek

O víkendu čekaly Juniorky zápasy tentokrát na domácí hale v Rudné. Soupeřem jim byly celky Florbalové akademie MB a Liberce.

V sobotu holky hrály proti Mladé Boleslavi. Taktické pokyny ovšem nechaly společně s rozcvičovacími tričky v šatnách. Neustálé procházení soupeřových krosů, pasivita na vlastní polovině, a především oblíbený nedůraz na brankovišti zapříčinil to, že do šaten se odcházelo za stavu 0:3, bohužel v náš neprospěch.

Druhou třetinu jsme začaly po menším orkánu Sabine o něco lépe než tu předchozí. Dokonce se nám už po necelých dvou minutách podařilo vstřelit gól. Ten nás vrátil do hry a chvílemi jsme „holky z Bolky“ i dokázaly udržet déle jak půl minuty na jejich polovině. Bohužel i tak jsme na konci třetí třetiny dva góly obdržely. Za stavu 1:5 se šlo tedy znovu do šaten.

Třetí třetina byla víceméně v naší režii. Ať už to bylo zapříčiněno naší zlepšenou hrou, nebo tím, že soupeřky třetinu vypustily, dalo se na to koukat. Poslední třetina skončila nerozhodně 1:1 a pozitivum bylo také naše ubráněné oslabení.

I když o tom tedy komentář Dana Škvora nevypovídá, zápas to až na první třetinu nebyl tak špatný, je jen škoda, že jsme z toho nedokázaly vytěžit žádné body.

V neděli jsme nastoupily už s kompletním trenérským týmem proti Liberci. Zápas začal o dost lépe než ten sobotní. První se branku podařilo vstřelit nám. Dále přišla na řadu naše přesilovka, která, jak se ukázalo, nám dělá (zejména proti Liberci) stále problémy. Do konce třetiny jsme ještě viděly 3 góly z nichž jeden byl od nás a dva od Liberce. Bohužel se nám nepodařilo proměnit trestné střílení a po první třetině tak bylo skóre vyrovnané 2:2.

Druhá třetina byla ve znamení gólové přestřelky. Nejprve se podařilo Liberci vstřelit dva góly, na to jsme vzápětí odpověděly. Jednogólový náskok Liberce ale netrval dlouho a za necelou půl minutu byly opět ve vedení o dva góly. Do konce třetiny se nám podařilo ještě vyrovnat. Minutu a 5 sekund před koncem ale Liberec opět navýšil.

Pokud jsme druhou třetinu stíhaly na soupeřovy góly odpovídat, v té třetí se nám to nedařilo a zápas byl tak rozhodnutý prakticky po deseti minutách, kdy na tabuli bylo skóre 5:9 v náš neprospěch. Do konce třetiny se nám povedlo ještě vstřelit jeden gól, ale jak všem počtářům musí být jasné, bohužel to nestačilo. Ke konci jsme viděly už jen opět jedno naše ubráněné oslabení.

I přes to, že výsledek nedělního zápasu nevypadá tolik příznivě, jednalo se asi o naše nejlépe odehrané utkání, i když je bohužel stále co zlepšovat. Děkujeme divákům za podporu a budeme se za 14 dní těšit na posledních dvou zápasech základní části.

Panthers Praha – Florbalová akademie MB 2:6 (0:3, 1:2, 2:1) online
Panthers Praha – FBC Liberec 6:9
(2:2, 3:4, 1:3) online

Autor: Eliška Škvorová