C-Power v boji o postup vydřel alespoň tři body

Nedělní turnaj v Berouně nám do cesty svedl Las Plantas, kteří nám chtěli oplatit minulou porážku, a souseda v tabulce, Benešov B.

Dopolední zápas jsme začali na dvě šestice, řekli si klasicky že chceme vyhrát, kdo ze soupeřů je lepší na balonku než my (skoro všichni) a na co si dát pozor. Začátek zápasu nás ale zastihnul v otřesném rozpoložení, po hřišti jsme se ploužili, nechávali Plantasáky kombinovat a bohužel i dávat góly. A jelikož my jsme paní štěstěnu svým laxním přístupem asi urazili, nebyli jsme schopní proměnit ani těch pár šancí a první třetina tak skončila hrozivým skóre 0:4.

Naštěstí jsme se trochu dali dohromady, začali dostupovat souboje a hru jsme vyrovnali. Karolko po přistrčení od Štajna projel od půlky hřiště na dostřel k bráně a mazácky zavěsil, kdo teď ale doufá, že bude následovat epický popis našeho herního progresu korunovaného přídělem gólů do sítě soupeře, ten viděl až moc hollywoodských dojáků a má bohužel smůlu. Pár minut po našem snížení totiž ukázal neuvěřitelné ruce a přehled nejšikovnější hráč Plantas Štainic, který kus za půlkou udělal elegantní piruetu zakončenou nechytatelnou bombou k tyči, 1:5. Chvíli po něm (už o poznání méně elegantně) odpověděl naopak náš nejméně šikovný hráč David Ghali dorážkou Fandovy střely, to už však bylo z obou stran vše.

Třetí třetina skončila celkem překvapivě bez branek, Plantas hráli na jistotu a my jsme předváděli festival ztrát v přechodu do útoku (zhruba 30x, pořád do kola – přihrávky zpoza brány „do ohně“, pokusy o shozy z první, pokusy o kličky, pokusy o cokoli končily našimi ztrátami). Dalo by se říct, že kdyby nebylo první třetiny, tak jsme vlastně neodehráli špatný zápas – až na to že by to nebyla pravda. Celou dobu jsme hráli příšerně, kromě Zekeho nesnesl nikdo přísnější parametry. Nedalo se na to koukat, dozadu zmatek a fatály, dopředu zmar a ztráty. Byl to nejspíš náš nejhorší letošní výkon a doufejme, že se nebude (už nikdy) opakovat.

Druhý zápas jsme díky bohu začali lépe, pomohla nám výpomoc Štěpána Hanzla, díky kterému jsme se z neoblíbených šestic mohli přetočit na tři útoky a dvě obrany. Ať už to bylo čím chtělo, náš výkon na začátku zápasu naštěstí nepřipomínal nic z toho prvního. Benešov jsme hned zatlačili, zkušeně kombinovali, rychle odebírali balonky a hráli i celkem sympaticky. Jedinou škodou bylo, že jsme tuhle „herní kvalitu“ nepřenesli i do zakončení, ve kterém jsme byli neprůrazní, vlastně jsme ani moc nestříleli a náš tlak tak v první třetině vyzněl bohužel trochu do ztracena. To podtrhuje i fakt, že naším nejpilnějším střelcem byl z pozice beka Khurny, který svým výborným výkonem v druhém zápase zastínil většinu svých útočných kolegů, jen mu to tam bohužel nepadlo.

Ve druhé třetině se to už naštěstí zlomilo – nejprve krásně zavezl balonek Štěpán Hanzl a naservíroval ho Vítkovi, který Khurnymu ukázal, jak být efektivní (1:0). Pak se konečně probudil i do té doby nevýrazný Danda, který se vrací po zranění. David Ghali buď vybojoval nebo ztratil balonek (verze se různí podle toho, jestli máte Dejva rádi nebo ne), každopádně Dan si ho na půlce sebral, poloklusem doklopýtal pár metrů dopředu a pak mazácky zavěsil (2:0). Svoje probuzení pak ještě podtrhnul nezištnou nahrávkou do prázdné na Štajna, který kupodivu na rozdíl od několika předchozích situací neselhal a na hranici malého brankoviště míček usměrnil do sítě (3:0).

Měli jsme pak ještě další hafo šancí, jenže jsme je nedali a tak jsme se, samozřejmě, museli začít bát o výsledek. Zpomalili jsme hru, soupeř přidal, nás naštěstí držel Zeke, ale i tak se Benešovu povedlo dát dva fíky a my se tak museli o výhru bát až do konce. Naštěstí se Zeke na neděli dobře vyspal, rozhodl se, že už za svoje záda nic nepustí, a my jsme si tak mohli oddechnout a odvézt domů (se zastávkou v restauračních zařízeních) cenné a vydřené tři body. 

Panthers Praha C POWER – Las Plantas 2:5 (0:4, 2:1, 0:0) online
Panthers Praha C POWER – Florbal Benešov B
3:2 (0:0, 3:0, 0:2) online

Autor: Martin Eckstein