Trojitý supl na Starších žákyních

Dalším turnajem na domácí palubovce v Rudné pokračovala pouť starších žákyň, které tentokrát netrénoval obvyklý kouč Dan Ježil, jenž si toho času odbýval trenérskou stáž ve Švýcarsku. Role suplujících trenérů se zhostili hned tři koučové – Lukáš Jenšík a Pavel Skazko, kteří trénují naše elitní princezny a juniorky a Dan Škvor, jehož můžete hledat u rezervního ženského týmu.

V prvním zápase nás čekaly silné Klatovy. Už od začátku bylo vidět, že soupeř je v herních dovednostech o trochu napřed než my, nicméně i přesto jsme se soupeřem dokázaly dlouhou dobu držet krok. Klatovy sice vždy vedly, ale naše holky v první půlce dokázaly pokaždé vyrovnat. Ve druhé části už ale soupeř ukázal svoji kvalitu a nám také zvlhl střelecký prach, takže se po závěrečném hvizdu radovaly Klatovy.

Na druhý zápas už byla přítomna celá ekipa tří trenérů, což holkám evidentně pomohlo. Ve vyrovnaném zápase s Dvojkou Praha jsme od druhé minuty vedly. V této fázi jsme hrály velmi slušně, ale nebyly jsme efektivní, a tak soupeř trestal a dostal se do jednogólového vedení. V závěru celého duelu jsme ale zase odskočily do jednobrankového vedení my a to nám vydrželo až do konce zápasu.

Na poslední zápas zůstal už jen Daneček (Jenča a Pavel odjeli plnit své trenérské povinnosti do Jičína). V zápase o umístění nás čekalo derby s Bohemkou. Celý zápas byl velmi vyrovnaný a oba týmy se každou chvíli střídaly ve vedení v zápase. Ke konci zápasu už nám ale trochu docházely síly z náročného turnaje a Bohemka toho dokázala využít. V závěru nám nepomohla ani hra v šesti, kterou některé holky hrály úplně poprvé v životě (a nevedly si v ní vůbec špatně).

Celkově turnaj pro nás dopadl celkem slušně, dokázaly jsme zahrát vyrovnaná utkání s těžkými týmy a holky to zase posunulo o kousek dál. Snad v týmovém výkonu budou pokračovat v dalších turnajích a budou pořádně makat i na trénincích. :-)

Rudná Panthers Praha – Sport Club Klatovy 2:6
Rudná Panthers Praha – Dvojka Praha 3:2
Rudná Panthers Praha – FbŠ Bohemians 5:7 
(o 3. místo)

Autor: Dan Škvor