Těžké a bojovné utkání se šťastným koncem

V sobotu odpoledne na náš mužský elitní tým čekal velice těžký match, kde se střetly dva týmy z čela tabulky. Již před utkáním se vědělo, že se bude bojovat o každý centimetr na hřišti, bude k vidění dost osobních soubojů a přijde se podívat také pan Florbal. Oběma týmům se v posledních utkáních dařilo a tím jen potvrdily, že na čele tabulky nejsou náhodou. Nejeden nestranný fanoušek by se bál tipoval před zápasem vítěze.

Teď už pojďme k samotnému duelu. Již při rozcvičce bylo na obou týmech znát, že se plně soustředí a chtějí se rozcvičit, jak nejlépe umějí. Úvod se více povedl hostujícímu týmu, který byl více na balonku, ale šancí na obou stranách bylo pomálu. Orka se tlačila více do střeleckých pozic a zejména do zakončení, což následně v první polovině třetiny zužitkoval Čáp a o pár vteřin poté také Richtr.

Jako by dva góly v síti domácích nakoply oba týmy k tomu zařadit vyšší rychlost. Každý se tlačil do útoku, který končil ztrátou balonku či střelou mimo nebo do bloku, a diváci na tribunách si chvilku připadali jak na tenise, když se hra stále přelévala z jedné strany na druhou vysokou rychlostí. Ladným pohybem Petrák získal balon a oproti soupeři také pár metrů k dobru, což vedlo k přečíslení 2 na 1 a po výměně míčku s Waldhauserem i ke vstřelení první domácí branky. Domácí celek zvýšil oproti úvodu také střelbu, však mířidla ještě ne dostatečně a často ve slibných situacích letěl balonek mimo branku.

Zmatení soupeře tělem Petrák dokáže hravě, soupeři to poznali ve chvíli, kdy se uvolnil z osobního bránění a jednoduše vyslal velice nebezpečnou střelu na hostující svatyni a dokázal tím srovnat skóre. Kluci ke konci třetiny tlačili soupeře a Kšír byl dnes při chuti, z pozice beka se nebál chodit na útočnou polovinu, tím si vytvářel dost střeleckých pozic, vyprodukoval za třetinu nejvíce střel z domácího týmu a taky právoplatně poslal Panthers poprvé v tomto utkání do vedení. Nutno podotknout, že se jednalo o jeho premiérový gól za mužské áčko, takže „check“.

Začátek druhé třetiny se nesl v duchu tlaku Orky na Hruškovu branku, která i díky obětavosti v obranné fázi všech hráčů zůstala uchráněná. Oproti tomu Pokorný uviděl dálnici po svém levém mantinelu, kterou využil rychlostí blesku. Jeho střelu gólman zneškodnil, ale na dorážku on i obrana nestihli zareagovat a bylo tu dvoubrankové vedení. Třetina bylo proložena pasáží, kdy bylo více slyšet střetnutí hokejky na hokejku, což vyvolávalo u obou táborů nesouhlas s verdikty rozhodčích. Domácím v této třetině dělalo problém dostat se při rozehrávce na útočnou polovinu.

Hudec středem hřiště dlouhou přihrávkou podle pravítka předává balonek přímo na čepel Tomešovi, který ukázal jednu ze svých tradičních otoček a gólman jen loví balonek za svými zády. Hostující tým zvýšil tlak, stáhl sestavu pouze na dvě formace a chtěl ještě s utkáním rapidně zahýbat. Nejprve se jednalo o marné pokusy míjející Hruškovu branku, následně se však Němeček prosazuje, což zapříčinilo zklidnění hry na obou stranách. Bohužel pro domácí sudí viděli faul na brankovišti ve střelecké pozici a nařídili trestné střílení, kterého se ujal Richtr a nedal Hruškovi šanci. Tato situace lehce víc vybouřila domácí střídačku. Hosty to však nakoplo a ještě dokázali z tlaku srovnat díky Špalkovi. Čtyři vteřiny před koncem třetiny se provinil Němeček a šel se podívat ke stolku pořadatelů, i když se to jemu ani kapitánovi dosti nelíbilo.

Domácí přesilovou hru nevyužili a nepohlídali si Němečka vybíhajícího z trestné, kde měl dost času na odpočinek a otočil skóre zpět na stranu Orky. Což se v žádném případě nezamlouvalo domácím a obratem na to také odpověděli, když Pokorný našel svého kamaráda z lajny Koláře, který se tentokrát nemýlil a střelou z první opět srovnal skóre. Němečkovi se asi u pořadatelského stolu zalíbilo, moc se na hřišti ani střídačce neohřál a opět se vrací na trestnou židličku. Těsně před koncem druhé přesilové hry old-man Rybka v úniku, kdy děravý nesmysl jen přeposílá Kalousovi, který vrací domácí celek do vedení. Hudec narýsoval další přihrávku středem, tentokrát na Petráka, který se svým vyšíváním a s lehkostí tlačí do střelecké nebezpečné pozice. Nedal brankáři ani na vteřinku šanci a je tu opět dvoubrankové vedení. Také domácí tým upravuje sestavu a posílá do boje již jen desítku statečných. Petrák evidentně chytl slinu, když si namazal na chleba hostujícího hráče a sklidil tak bouřlivý jásot domácího kotle, který opět nechyběl a byl slyšet. Orka neměla co ztratit a posledních 5 minut do konce utkání to zkoušeli při hře bez brankáře. Veškerá střelba je zblokovaná či zneškodněná Hruškou. Přeci jen 2 minuty a 20 vteřin do konce třetí třetiny se hostům podařilo v šesti upravit skóre na jednobrankový rozdíl po střele Řeháka. Napětí by se dalo krájet a nakonec tu byla i ukončující siréna, které odpálila nesmírnou radost celé střídačky Panthers.

Utkání ukázalo všem 113 divákům vše, co se dalo očekávat od duelu mezi týmy z čela tabulky. Domácí kotel složený zejména z řad hráčů kategorie elévů a jejich rodičů podporoval po celý zápas svůj tým, za což mu jménem týmu moc děkuji. Kluci odstartovali již výhrou v Turnově jízdu zajišťující play off a v tomto utkání proti týmu z vyšší pozice v tabulce to pouze potvrdili.

Panthers Praha – ASK Orka Čelákovice 8:7 (3:2, 2:3, 3:2) online
Střely:
18:32
Počet
diváků: 113
Vyloučení:
0:2 (využití 1:0)
Hráč utkání:
Karel Petrák – Daniel Richtr

Autor: Andrea Nováková

„Od začátku bylo jasné, že to bude vyrovnané a bojovné utkání, což se potvrdilo. Škoda nevyhovující druhé třetiny z pohledu našeho výkonu. Dokázali jsme si urvat sílou a bojovností cenné 3 body, za které jsme rádi. Děkujeme soupeři za zápas.“

Andrea Nováková (vedoucí domácích)

Vydařil se nám vstup do utkání. To bylo pro začátek ale asi tak všechno. Soupeř byl důraznější a bojovnější. Trestal všechny naše chyby a trefoval pěkné góly. Hra na balonu od nás byla dobrá, vyzkoušeli jsme si dlouhou powerplay, ale ovoce to nepřineslo. Musíme máknout a být lepší. Soupeři gratuluji a ať se mu daří do zbytku sezony.“

Michal Schwan (trenér hostí)