Není Bystřice jako Bystřice

Po dlouhé době a poprvé v tomto roce se také představil tým poslední rezervy s písmenkem E v názvu. Toto kolo zavedlo kluky do vzdálené Bystřice u Benešova, a co navíc, hned na první utkání turnaje. Ještě během posledních dnů před turnajem přišlo několik omluvenek nominovaných hráčů, a tak se výsledná nominace scvrkla na 10 mužů do pole a jednoho gólmana. I realizační tým zaznamenal změnu, kdy se kormidla trenérského i kapitánského ujal Míla Mattes.

První zápas jsme měli hrát proti klukům z Black Dragon, kteří první vzájemné měření sil opanovali, ale to jsme tentokrát nechtěli dopustit. Ale ještě než jsme k zápasu vůbec mohli nastoupit, potkali jsme se soupeřem před zamčenou halou a pořadatel nikde. Kanály tiché pošty se k nám dostalo, že pořádající tým si halu sice zaplatil, ale v úplně jiné Bystřici a tak usilovně sháněl správce, abychom vůbec mohli hrát. No jo no, není Bystřice jako Bystřice.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně, bohužel jsme pálili jednu šanci za druhou. Dokonce jsme pohrdli i trestným střílením, konkrétně Petr Mencl. Ten svou chybu napravil, když konečně otočil  ukazatelem skóre na naši stranu. Druhá část už byla plně v naší režii a do druhé pauzy už byl náš náskok pětibrankový. Ve třetí části jsme velmi rychle zvýšili na 7:0, a pak tempo trochu opadlo a soupeř se za každou cenu tlačil za alespoň čestným úspěchem. To se mu záhy podařilo, když si nešťastně srazil míček do vlastní sítě náš gólman Filip. Do konce se soupeř trefil ještě jednou, protože jsme mu již nic více nedovolili. Kaňkou byl jen zákrok Ondry Bendíka necelých 10 vteřin před koncem, který byl po zásluze oceněn 2 minutami.

Druhý zápas, který začínal až dlouhých 3,5 hodiny po prvním mači, nás čekal soupeř daleko silnější, konkrétně AIK Steel Kladno. Tento tým zatím kraluje naší tabulce bez prohry a s nejlepším útokem. Proto v pokynech k zápasu bylo především dobře bránit. Bohužel se na začátku zápasu nepodařilo úplně naplnit a obě naše lajny dostali při prvním střídání gól. Pak se nám podařilo po ojedinělém útoku dostat zpět do hry, ale soupeř velmi záhy zareagoval hned třemi úspěšnými zásahy. Vypadalo to na velký výprask. Ale do konce první třetiny se trochu zlepšilo bránění a občasné výpady na soupeřovu polovinu také přinášelo ovoce. Skóre po první třetině 3:6 v náš neprospěch. „Musíme zlepšit tu obranu a víc spolu mluvit,“ rozčiloval se o pauze Šádič, nejzkušenější hráč na lavičce. To se od druhé třetiny začalo dařit a náhle tu velký obrat. Dobře umístěné střely z dálky a rychlé protiútoky přinášely své ovoce a nejednou bylo na ukazateli skóre na naší straně 7 a na soupeřově jen 6. Soupeř se nechtěl jen tak vzdát, přestože najednou byla cítit na jejich holích nervozita. V tomto duchu probíhala i závěrečná třetina. Tempo bylo vysoké, ale obrany fungovaly na jedničku a tak se skóre stále nehýbalo. Minutu a půl před koncem si vzali soupeři oddechový čas, aby se dohodli, jak to sehrají. My jsme byli rozhodnuti dotáhnout tento mač ke konečným bodům. Bohužel se nám nepodařilo dobře zareagovat na obraný odkop, který vyslal do brejku soupeře, který touto výhodou nepohrdl a přetočil výsledné skóre na svou stranu. My při snaze ještě zápas zremizovat jsme vysunuli presink, ale soupeř se z této situace dokázal dostat a v samotném závěru ještě upravil na konečných 7:9.

Závěrem ale musím říct, že pokud budou kluci předvádět takovéto výkony, určitě budou okupovat přední příčky tabulky. A že je to sport opravdu pro každého a jakéhokoli věku svědčí i to, že v první lajně nastoupili dva borci, kterým je dohromady bezmála 100 let – Míla Mattes a Petr Benedikt. Takže přejeme takovouto dlouhověkost i ostatním borcům.

Autor: Míla Mattes

Panthers Praha – SK Black Dragons 7:2 (1:0, 4:0, 2:2)
Panthers Praha – AIK Steel Kladno 7:9 (3:6, 4:1, 0:2)