Zápasy Žen B hodnotí rodiče Škvorovi

Rezervu Žen čekal další ze série ligových turnajů v nedalekých Černošicích, kde v nově (ale ne tak dobře) postavené hale Věry Čáslavské čelily dvěma tradičním pražským týmům Bohemky a Sparty. Jak holky turnaj zvládly a co dostaly za odměnu dobrého od fanoušků se můžete dozvědět v rozhovoru s právě zmíněnými fanoušky, Michalem a Petrou Škvorovými.

Jak byste zhodnotili zápas s Bohemkou?

Michal: V zápase s Bohemkou jsme skoro pořád vedly a když se soupeř přiblížil nebo i vyrovnal, tak jsme vždy hodně brzy odpověděly. O góly podělily obě lajny a to bylo důležité. Dostaly jsme i smolné góly včetně vlastního Raky (která měla za gól slíben řízek se salátem a asi se bála, že by byla o hladu). Za zmínku stojí i hattrick Naty.

Petra: Bohužel odpovídám na otázky jako druhá, a tak většina podstatného již byla řečena. Takže zápas hodnotím kladně, jelikož jsme vyhrály. :-)

Utkání bylo po celou dobu velmi vyrovnané, jelikož už se oba týmy velmi dobře znají (máme společný čtvrteční trénink). Jaký byl podle vás rozhodující moment zápasu?

M: V zápase rozhodla asi vyrovnanost našich obou lajn. Mladé juniorky ve druhé lajně podávaly skvělý výkon (je vidět, že jim soutěž, ve které běžně hrají, velmi prospívá). Nebojí se chodit do soubojů, dokáží podržet balónek a jsou běhavé. První lajna se báječně sehrála a navzájem si vyhoví a doplní.

P: Bylo důležité, že po vyrovnávajícím gólu Bohemky na 4:4 jsme se nepoložily (což se někdy stává, po dvou obdržených gólech za sebou) a naopak další tři přidaly.

Jak byste zhodnotili zápas se Spartou?

M: Zápasy se Spartou bývají vždy vyhecované a nejinak tomu bylo i tentokrát. Zápas byl plný osobních soubojů, kdy se i naše juniorky nezalekly soupeřovy hry plné častých střetů a několikrát dokázaly odpovědět (vždy v rámci pravidel) také stejnou mincí.

P: Na zápasy se Spartou se vždy velmi těšíme, holky si navzájem nic nedarují (viz souboje u mantinelu, kde máme navrch). V tomto směru nás zápas nezklamal a podtrhl to výborný výsledek a zajímavá poslední minuta (hra bez brankáře za rozhodnutého stavu a následně gól dvě vteřiny před koncem).

Zápasy se Spartou jsou často vyrovnané (první zápas jsme prohrály 5:7), ale tentokrát jsme vyhrály celkem přesvědčivým výsledkem 9:3. Čím si tento výsledek vysvětlujete, byly jsme ten den prostě o něco lepší, než soupeř?

M: Až na první třetinu, kdy Sparta držela krok, jsme byly ve zbytku zápasu jasně lepší a bylo jen otázkou času kdy odpor zlomíme. Výsledek je proto tak jednoznačný.

P: Na začátku nám za stavu 0:2 trošku zatrnulo, ale pak jsme po zlepšené hře zápas obrátily a dotáhly do vítězného konce. Jednoznačně k tomu přispěl i výkon Marušky v brance.

Jak se vám zatím sezóna zamlouvá a jaké máte vy jako fanoušci cíle do zbytku sezóny?

M: Sezóna se nám zatím zamlouvá, i když jsou turnaje, na které bychom rádi zapomněli (například ten na Barrandově). Cíl do zbytku sezóny je pro mě jasný – do třetího místa, i když letos to bude asi těžké, ostatní týmy se hodně zlepšily (například Nové Strašecí, Kutná Hora či letos nové mužstvo Benešova).

P: Sezóna zatím vypadá vcelku dobře, i když pořád je co zlepšovat. Fanouškovské cíle jsou jasné – navštívit co nejvíce zápasů našich žen i mužů a vyjadřovat hlasitě svou podporu. Konkrétně na zápasy Žen B chodíme moc rádi, většinou je to totiž jediná možnost, jak strávit část víkendu jako celá rodina pohromadě. :-)

Ženy B podporujete už dlouhou dobu (na zápas jste holkám dokonce udělali lahodnou svačinku). Jak se za tu dobu Ženy B a klub změnily?

M: Nepodporujeme jen Ženy B, ale všechny týmy Panterů. Myslím si, že každý tým chce vyhrávat (ať to jsou mužstva v nejvyšších soutěžích, i týmy ostatních) a tak například začlenění juniorek je jistě k dobrému. Mužstvo se hodně ustálilo, osa zůstává, a i když se některé zápasy nepovedou, tak si myslím, že je jich rok od roku méně. Co se týká klubu jako celku, tak to moc hodnotit nemohu (jelikož v klubu nepracuji a vidím to jen více méně zvenčí). Někdy mám na věci jiný názor, ale jistě není snadné (při velikosti klubu a počtu členů) skloubit všechny věci tak, aby chod fungoval vždy na 100 %.

P: Doufáme, že si holky pochutnaly! Myslím, že sloučení s Děkankou bylo ku prospěchu věci a pomohlo i častější začlenění juniorek, kterým prospívá účast v nejvyšší soutěži. Celému klubu přejeme co nejvíce sportovních úspěchů, co nejméně zranění a děkujeme, že nás bavíte. Jsme moc rádi – Vaši fanoušci.

Panthers Praha B – FbŠ Bohemians B 8:5 (2:1, 2:1, 4:3) online
Panthers Praha – Sparta Praha 9:3 (2:2, 3:0, 4:1) online

Autor: Dan Škvor