Za 25 vteřin dvanáct

K dalším ligovým bojům se museli Sépiáci vydat až do dalekého, deštěm omílaného Stochova, kde v nekřesťanský čas a v okleštěné sestavě čelili týmům z Kostelce nad Labem a vršovického Edenu. Napěchované tribuny mohly vidět dva hattricky, spoustu emocí a šílený závěr v samotném závěru.

Obejít se přitom museli nakonec hned bez čtyř členů základní sestavy a jednoho nováčka, který doplatil na příliš blízká setkání s čínskými turisty. Do Stochova tak za vytrvalého lijáku odjelo 10+1 statečných, což je za tři roky existence oranžové organizace nový rekord. Jedním z členů výpravy byl i Jarmil Ptáček, který se do pot produkující činnosti vrátil po půl roce coby zasnoubený muž.

Proti Kostelci nad Labem jsme chytli začátek a už po půl minutě vedli zásluhou billiárového šťouchu pana Bobra, jenže vedení nám paradoxně uškodilo a prakticky celou první třetinu jsme se nemohli dostat do provozní teploty, z čehož plynulo jak šťastné soupeřovo srovnání, tak naše vyloučení, ať už smyslná či nesmyslná. Ve zbytku zápasu to z naší strany už bylo o něco lepší a zkušenějšího soka jsme dokázali dostávat pod tlak, což ústilo ve výhody pro naše barvy – vedení v jedné takové signalizované vrátil Sépiákům dělovkou pod víko Paučis, jenž pak o chvíli později nejprve orazítkoval jedním pokusem obě tyče a následně umřel při snaze přetlačit krkem obráncův loket.

V podobném duchu pokračovala i třetí třetina, byli jsme více na balonu, jen ten gól ne a ne dát. Pomohla nám až v pořadí druhá přesilovka, v níž zafungovala kombinace na ose Jarmil – Paučis a druhý jmenovaný znásobil náš náskok střelou ze vzduchu. V závěru se ještě Kostelec snažil nepřízeň osudu zvrátit při hře bez gólmana, po báječném obranném bloku (trefili Bobra do zadku) a střele do prázdné brány (při které dotyčný téměř upadl a trajektorie balonku je stále předmětem šetření) nicméně stanovil konečné skóre na 4:1 svým třetím gólem v utkání Paučis.

Druhý duel se Slavií se hrál až v krásných 19:30, milovníkům brzkého vstávání tedy zbyly oči pro pláč. Ze začátku to ale vypadalo mnohem lépe, oranžová družina téměř nepustila sešívané na balon a po první třetině zaslouženě vedla o dva góly, které zařídili Paučis po rychlém přenesení hry a Jarmil z nájezdu. Druhá část už ale byla podstatně rozkouskovanější a chvíli po jejím začátku Slavie snížila gólem, který byl nakonec zapsán Márovi jako vlastní. #gomlantreneru

Kouskování hry bylo zaviněno hlavně sérií vyloučení, která začala jako přesilovka soupeře, skončila však jako dvojnásobná početní výhoda oranžových, jíž vteřinu po jejím skončení zužitkoval Jarmil. Slavie ale dokázala znovu snížit a stav 2:3 z jejího pohledu dával červenobílým dostatek sil na to, aby i ve třetí části kladli nepříjemný odpor.

Díky naší narůstající nervozitě a nejistotě jsme počali kupit obří fatály v obraně a tři a půl minuty před koncem jsme na to doplatili, když po jednom takovém slávisté srovnali. Hned o půl minuty později sice gólem alá David Pastrňák v prodloužení proti Rusku vrátil oranžovým vedení a svůj hattrick tak završil Jarmil, ten samý muž nicméně za další minutu a půl rozpálil Máru doběla poté, co namazal na srovnávací gól florbalistů z Vršovic.

Napěchované tribuny se v závěru celého dne doslova chvěly nervozitou, jak vyrovnaný duel nakonec dopadne. Když už se zdálo, že si oba soupeři rozdělí po bodu, životním sprintem utekl svému obránci Šimi a dosud nezjištěným způsobem prostrčil téměř zpoza brány míček po brankové čáře na Paučise, jenž z ostrého úhlu trefil přesně horní růžek brány a rozpoutal radostné orgie až téměř s homosexuálním nádechem. Hubené vedení už Sépiáci udrželi a jejich náskok na čele po dalším stoprocentním víkendu vzrostl už na šest bodů.

Sépiáci Panthers Praha D – Kostelec n/L 4:1 (1:1, 1:0, 2:0) online
Sépiáci Panthers Praha D – Slavia Praha B 5:4
(2:0, 1:2, 2:2) online

Autor: Paučis