Návrat legendy

Za devatero řekami a devatero horami, nachází se království. Království, v jehož středu nalézá se hrad. Hrad strážící dvě armády. První armáda je silná velice, má spoustu velkých bojovníků a v bitvách pouze jednou selhali.

Druhá armáda, o něco slabší, avšak až z dalekých, draky obývaných Říčan. Naše pluky velmi oslabené byly. Středověká chřipka zasáhnouti do našich řad musela. A někteří poznávati krásu velehor svaté říše římské vydali se.

I přes všechna úskalí, vydala šlechta jasné nařízení. „Bitva započne na úsvitu prvního dne měsíce února“. A tak když odbila hodina devátá, započít bitva mohla. Vedli jsme si dobře. s protivníkem jsme drželi krok. Avšak to byl on, kdo po celou dobu měl na vrch dosti. Několikrát se nám podařilo vyrovnati, ovšem na výhru to stačit nemohlo. A nepomohlo nám ani to, že v našich řadách rytíř Javůrek pobíhal. První bitvu jsme prohráli a tak nám nezbylo nic jiného, než strategií druhé se zabývati.

Ta nás čekala proti několika drakům. Bitva, kterou jsme jasně ovládnout mohli, se zvrhla v zběsilé pohrdání rozkazy a střety proti přesilám v různých částech bojiště. Ani jeden tento střet se nám nepodařilo vyhrát a tak se protivník stále posouval a ovládal větší a větší část bojiště. Když už nám moc sil nezbývalo, heroický čin učinit jsme se rozhodli. Všechny naše duše upsat čarodějnici jménem „3. třetina“. Naše těla bojovala, jak mohla. Vše jsme vkládali do aktivního útoku na protivníka, ale nestačilo to. Hrad jsme tedy nevyhráli a tak jsme se zpět do Zemí Koruny české navrátit s prázdnou museli.

Panthers Praha B – Bučis Team 4:6 (0:3, 3:2, 1:1) online
Panthers Praha B – Draci Říčany 2:3
(0:2, 1:1, 1:0) online

Autorem jest: Jan Sysel