Dorostenky bodovaly na Kladně naplno

K dalším bitvám se Dorostenky vypravily do Kladna.

fbt

Tentokráte se nás sešel schůdnější počet než minule, to ovšem nemohl říct náš první soupeř, kterým byla Slavia. V zápase jsme hned od začátku byli aktivnější na míčku a soupeře jsme dokázali zavřít na jeho polovině, díky čemuž jsme i brzy otevřeli skóre, když se trefila Verča. Ačkoliv nám dělal problém především pohyb bez míčku a nepřesnosti v rozehrávání, tak jsme navýšili náš náskok díky střele od modré v podání Lucky.

Ve druhé třetině nás začal soupeř více napadat a to nám dělalo velké problémy. Oba týmy vstřelily po jednom gólu a my šli do závěrečné části s dvoubrankovým vedením v zádech. Ačkoliv jsme byli první, kdo po pauze inkasoval, tak náš výkon se opět zlepšil a my znovu převzali otěže zápasu. Do konce zápasu ještě přidaly své druhé góly v zápase Verča a Majdička. My tedy mohli slavit výhru 5:2 (tímto zdravím pana Vobeckého, který po tomto výsledku pravděpodobně bouchá šampaňské).

Ve druhém zápase nás čekalo SKV, které přijelo v sedmi, tudíž podobném počtu, jako náš úvodní sok. Vinohrady nám byly vyrovnanějším soupeřem. Naštěstí jsme si dobře plnili obranné povinnosti, dopředu jsme ovšem byli impotentní, a tak i přes slušný počet šancí jsme skórovali pouze jednou, když Nikča vymetla pavučiny v pravé šibenici.

V druhé třetině jsme pokračovali v zahazování šancí a dobrém útočném výkonu, zároveň jsme ale začali propadat do obrany a často při nás stáli všichni svatí. Před třetí třetinu jsme se chtěli opět prezentovat tím, že soupeře přehrajeme. To se nám začalo dařit a do obrany jsme si lépe hlídali zadní vrátka. Na 2:0 zvýšila Rety, na což po chvíli soupeř zareagoval time-outem a hrou v šesti. Tu jsme přežili díky odmakanému výkonu do obrany a navíc jsme přidali pojistku do prázdné z hole Majdy.

Po delší době jsme se dostali k tomu, že jsme soupeře přehrávali. Ačkoliv chyby by se ve výkonu našly, tak dnes se na naše zápasy dalo dobře koukat a my s výkony můžeme být spokojeni. Největší kaňkou jsou výpadky ve druhých třetinách, pokud si toto dokážeme příště pohlídat, můžeme pomýšlet ještě na vyšší výhry.

Panthers Praha – Slavia Praha 5:2 (2:0, 1:1, 2:1) online
Panthers Praha – SKV 3:0
(1:0, 0:0, 2:0) online

Autor: Dan Ježil