Zápis do historie

Elitní tým mužů se o sobotním odpoledni vypravil do Turnova, kde se chtěl pokusit o nemožné. Tato metropole je pro Pantery zakletá, jelikož tady ještě nikdy v historii klubu nevyhráli za tři body.

V letošní sezóně se oba týmy utkaly už dvakrát a v obou utkáních se radoval z výhry zelenobílý soupeř.

Sestava Panterů opět postrádala některé opory, ale díky tomu dostaly šanci mladé naděje klubu, které předvedly parádní výkon.
Zápas na proslulé parketové arénce začal zostra, hned ve druhé minutě utkání se vylučovalo na straně domácích a ostravský kanonýr Martin Kalous tento prohřešek potrestal. Vedení Panteři navýšili po nacvičené kombinaci v 10. minutě a byl to opět Martin Kalous, kdo rozvlnil síť.
Vedení bohužel do konce třetiny nevydrželo a Turnov srovnal na 2:2. Tento výsledek svítil na tabuli po první třetině a dokonce i po té druhé, kde obrany zvítězily nad útokem.

Třetí třetina už byla pro diváky jiná káva a bylo na co koukat i směrem do ofenzivy. Dlouhou dobu 26 minut bez branky uťal domácí kapitán Matěcha a poslal Turnov do vedení, které ale trvalo jen 35 vteřin, když se po standardní situaci trefil Lukáš Pokorný.

V půlce třetí třetiny se nechal vyloučit domácí hráč a nabídl Panterům přesilovku, kterou po krásné nahrávce využil nechytatelně Kája Petrák. To od juníků nebylo všechno. V 55. minutě se trefil Honza Waldhauser a byla to branka vítězná. Chvilku po něm navýšil vedení Ráďa Šťovíček a už to bylo o tři branky pro hosty. Turnov stihl jen snížit ve hře v šesti, ale více už nedokázal.

Panteři tedy získali tři body, které jim zajistily už čtyři kola před koncem 100% účast v playoff. 

Hrozně se nadřeme na každý gól a pak si nepohlídáme triviální věci vzadu. Dneska jsme měli brát tři body, ale soupeřova bojovnost byla proti. Díky za zápas.

Antonín Palatínus

Dnešním utkáním jsme prolomili historii. Dokázali jsme udržel morál a společně s tím se i střelecky prosadit. Je potřeba navázat v dalších zápasech. Děkujeme soupeři za zápas

Andrea Nováková