Bronzové Radlice Mlžů B

Po pár měsících se rezerva Mlžů vrátila do dobře známých prostor radlického stanu, kde se snažila navázat na minulý bronz z vyššího koše.

Díky dobrému rozpisu jsme si mohli budíky nastavit až na téměř dopolední hodiny a v prvním zápase s Tigers to bylo znát na první pohled. Už naše první střídání přineslo vedoucí gól, nástup druhé pětky pak znamenal navýšení skóre. Hráli jsme s velkou chutí a z některých kombinací až oči přecházely, naproti tomu jsme hlavně v obraně občas vymýšleli věci, ze kterých se pro změnu oční bulvy obracely v sloup. Zápas jsme každopádně měli plně pod kontrolou, Vosy udržel nulu a byť jsme mohli přidat ještě pár pěkných gólů, ujal se až biliárový šťouch v samotném závěru.

O řád obtížnější soupeř byl na programu o 40 minut později. Kladno si na zápas vytáhlo trio šikovných elévů, kteří pravidelně vyhrávají první koš ve své soutěži, a na jejich hře to bylo hodně znát. Naproti tomu na nás byl vidět až přehnaný respekt, který když jsme ze sebe v několika chvílích dokázali oklepat, tak z toho hned byla nějaká gólová šance.

Vyrovnanost duelu se projevila i na skóre a první gól (bohužel z hokejek soupeře) přišel po obranné chybě až v půlce druhé poloviny, druhý pak v naší závěrečné přesilovce, kdy už jsme museli vsadit vše jen na útok. Kladno si nakonec asi zaslouženě připsalo vítězství a na náš úkor postoupilo do finále, pro nás to byl takový ten zápas, kdy jsme měli spoustu šancí a trefili i několik tyček, ale i kdybychom hráli ještě hodinu, tak prostě ten gól nedáme.

Podobně vypadal i duel o třetí místo s Bohemkou, ve kterém jsme ale přeci jen tahali za delší konec provazu. Být místo florbalové brány na polovině bráně pověstná vrata od stodoly, dáme mnohem víc než dva góly a nemusíme se strachovat o výsledek po jednom povedeném zelenobílém kontru. Vítězství jsme nakonec přeci jen urvali, neboť v závěru prolomila obří střeleckou smůlu třetí útočná lajna složená výhradně z malých #princezen, které si branek zasloužily za celý turnaj tak patnáct.

Do příště musíme zlepšit hodně váznoucí rozehrávku a hru tělem, kterou v zadních řadách zvládali prakticky jen Víťa a novic Luky. Chválíme holky, které svým nasazením a šikovností imponovaly i trenérům Kladna a jen vinou totálně promočeného střelného prachu nedaly víc gólů. Děkujeme rodičům za podporu a za dva týdny se budeme těšit v Chýni.

Panthers Praha B – Prague Tigers :-)
Panthers Praha B – Kanonýři Kladno :-(
Panthers Praha B – FbŠ Bohemians :-) 
(o 3. místo)

Autor: Paučis
Autor fotografií: 521 Sports Photography