Zhodnocení z Hodonína

Vyvoněný autobus v sobotu kolem poledne opustil parkoviště na Radlicích a zamířil na Moravu. Cílová destinace: Hodonín. Možná si říkáte, proč? Florbal Židenice, naše soupeřky pro 17. kolo základní části, vyvážely utkání do hodonínské sportovní haly postavené ve futuristickém stylu, která připomínala stanici pro kosmické lodě. A jak to vypadalo uvnitř?

Po slušném vstupu do zápasu, v kombinaci s teprve rozkoukávajícími se soupeřkami, jsme si vypracovaly vedení 3:2. Hned 15 vteřin po začátku zápasu přišla rychlovka pod taktovkou Domči Tůmové, která měla jako jediná z týmu na tribuně podporu z rodinných řad (a zároveň to byl náš jediný statečný fanoušek, za což mu tímto moc děkujeme!), následně se ozvaly dvěma góly Brňanky. Nához před bránu a kvalitní práce Nely Havlíkové na brankovišti vzápětí přinesly srovnání. O vedení před odchodem do šaten se únikem po lajně a pěkně umístěnou střelou na zadní tyč prosadila kapitánka Anežka Slaná.

První brankou vstřelenou po přestávce byl do vlastní brány nechtěně odražený míček od bránící Týny Lochmanové, ke kterému Židenice připojily ještě dva góly. V době, kdy se hrací čas přehoupl přes polovinu, se rozhodovalo. Nejprve se nám podařilo dotáhnout ztrátu na 4:5 zásluhou Týny Lochmanové, ale pak přišla obrovská ztráta koncentrace, zbytečné ztráty balonku, rychlé brejky a domácí fanoušci se radovali hned šestkrát.

Do třetí třetiny jsme se šly poprat o snížení ztráty, ale gólově se nedařilo. Oba týmy navýšily po jedné brance a tak pouze upravily konečné skóre 5:12, které znamená další poměrně vysokou prohru princezen. Zatím drží devátou příčku a během následujících týdnů je čekají klíčové zápasy, které rozhodnou o dalším průběhu sezóny.

K1 Florbal Židenice – Panthers Praha 12:5 (2:3, 9:1, 1:1) | https://online.ceskyflorbal.cz/20192020/online-272946.htm

Počet střel: 39:24

Hráčky utkání: Lucie Romančáková, Markéta Žbánková

Komentář trenéra Pavla Skazka: Po relativně dobré první třetině jsme totálně selhali a soupeř nás zaslouženě přejel. Dělali jsme přesný opak toho, co jsme si řekli. Neskutečný počet ztrát, které Brno trestalo dobře řešenými protiútoky. Musíme se vzchopit a připravit se na klíčovou část sezóny. Díky soupeřům, sudím a bezvadným fanouškům.

Komentář trenéra soupeřek (Jiří Starý): V první třetině jsme dnes nehráli vůbec dobře, od druhé si holky začaly nahrávat a najednou to směrem dopředu šlo a zbytek zápasu jsme kontrolovali. Veliké poděkování patří Florbalu Hodonín za uspořádání tohoto zápasu a divákům za fantastickou atmosféru.