Dorost za plný počet bodů

Již druhý víkend po sobě čekal kategorii kadetů (Dorostenců) výlet do Milevska. Sraz byl určen před halou již na ranní devátou hodinu. Celý tým se sešel na čas, ale přivítala nás jen zamčená hala a mrazivé počasí.

První zápas nás čekal domácí tým Došwich Milevsko. Tentokrát už bylo omluv podstatně méně, takže jsme mohli sestavu postavit na kompletní tři lajny. Další překvapení bylo, že na hale se pohyboval jen jeden rozhodčí a o druhém neměl nikdo žádné informace.

Zápas začal z naší výborně, velmi rychle jsme se ujali vedení a postupně přidávali další branky. Soupeř nestíhal bránit naše rychlé kombinace a zápas vypadal v tuto chvíli jednoznačně. Nebyli by to ale Panteři, aby zápas nezkomplikovali. Ještě dvě vteřiny před koncem první třetiny nechali soupeře vystřelit ze standardní situace z poloviny hřiště a byl to pro domácí první zářez.

Od druhé třetiny domácí přečetli naší profesorskou rozehrávku a často vyráželi do velmi nebezpečných brejků. A navíc se začali i velmi přibližovat ve skóre. Naštěstí kluci dokázali vždy reagovat, ale…. slovy trenéra Pápy: „Kluci to hráli na “dobrý kůň skáče tak vysoko, jak potřebuje”“. Konečný výsledek 7:6 mluví za vše.

Ve druhém zápase nás čekal tradiční rival Slavia Plzeň. Ještě než jsme do zápasu vstoupili, jsme sledovali demolici druhé Plzně od Chodova, který ji nastřílel neuvěřitelných 27 branek. Do zápasu vstoupili lépe tým z Plzně, který otevřel skóre už v prvním střídání. Kluci se ale rychle přizpůsobili tempu i stylu hry a postupně skóre otočili ve svůj prospěch. Po první třetině svítilo na výsledkové tabuli skóre 4:2 v náš prospěch.

Panteři předváděli proti prvnímu zápasu úplně jiný výkon. Od druhé třetiny zostřili metr i rozhodčí, kteří už tento zápas pískali ve dvojici!! Kluci dokázali jednu z přesilových situací využít a navýšili svůj náskok již o tři branky. Jednu výhodu dostal i soupeř a přestože byla rozdělena přestávkovou sirénou, dokázal ji po pauze využít. Další výhodu, kterou jsme využili jednu vteřinu po skončení trestu a tudíž není možné započítat do statistik.

Ten samý hráč neudržel své emoce na uzdě ještě dvakrát do konce zápasu a my jsme této výhody dokázali ještě jednou využít a kluci tak upravili podobu skóre do konečného stavu 7:3. Byla to naše první letošní výhra nad tímto soupeřem, kterou ovlivnila především jeho nedisciplinovanost a špatná produktivita. Tato výhra nám zajistila po tomto kole druhé místo v horním koši a můžeme jen litovat, že se nám minulé kolo nepodařilo vyhrát nad Chodovem za tři body.

Co říci závěrem? Kluci se přesvědčili, že jsou schopni hrát s kýmkoli, pokud plní taktické pokyny a předvedou stoprocentní výkon. Přesto i tyto zápasy ukázaly spoustu chyb, na kterých je nutno pracovat. Děkujeme i rodičům a fanouškům, kteří vážili cestu a přišli kluky podpořit.

Panthers Praha – Došwich Milevsko 7:6 (4:1, 3:3, 0:2) online
Panthers Praha – Slavia Plzeň 7:3
(4:2, 1:0, 2:1) online

Autor: Míla Mattes