Muži se vrací na vítěznou vlnu

Další kolo Národní ligy naši muži absolvovali v domácí hale v Rudné proti soupeři z Benešova, který se v současné době nacházel na opačném pólu tabulky. Očekávalo se, že to nebude jednoduchý zápas, přestože první měření sil skončilo naší těsnou výhrou. Soupeř na zápas dorazil v nejmenší možné sestavě 10+1.

Zápas začal naším prohraným buly. To trochu předznamenalo obraz hry v první periodě. Soupeř pohodlně kombinoval v procházkovém tempu, zatímco naši kluci byli zřejmě ještě duchem na zápase v Litvínově. Před polovinou první třetiny se soupeř snažil zastavit Lombiho v jeho průniku obranou, což se úplně nepodařilo, ale rozhodčí tento zákrok ocenili dvouminutovým oddechovým časem na trestné lavici. Panteři se nakonec prosadili, přestože to nebyla kombinace do sestřihu nejlepších akcí roku. O chvíli později předvedla velmi pohlednou kombinaci první lajna a vedli jsme o dvě branky.

Bohužel o necelou minutu později stačilo pouhých 20 vteřin nejlepšímu hráči Benešova na srovnání stavu. Nejdříve se trefil ze zbytečně vyrobené standardní situace v našem velkém brankovišti, podruhé hezkou střelou. Kluci určitě nepředváděli výkon, kterého jsou schopni a výsledek tomu přesně odpovídal. Přesto se ujali vedení po střele Rybky, které ale do konce první periody neudrželi a nechali opět vyniknout Vorla, který zkompletoval hattrick.

Druhá třetina začala v duchu té první a soupeř toho využil a poprvé (nutno podotknout, že naposled) se ujal vedení. Od této chvíle nastal zlom v utkání. Jako by na plochu na straně domácích přišel jiný tým. Aktivní hra nám přinesla výhodu přesilovky, když soupeři přehnali svou snahu zastavit Kýbla. I tuto druhou výhodu jsme využili a šťastným střelcem byl Kolář, který směřoval k hattricku a nakonec jej dokázal i zkompletovat. To jsme již vedli o tři branky a zápas kontrolovali.

Ve třetí periodě soupeř vše vsadil na své nejlepší hráče a ti prakticky nechodili střídat. Kluci ale dobře bránili a zápas drželi pevně v rukou. Navíc ještě dokázali skóre navyšovat. Jen v polovině třetiny nedokázali po vlastní chybě zachytit rychlý brejk soupeře a ten tak jen kosmeticky upravil konečný výsledek na 9:5.

Pro nás to byly určitě důležité body. Zlepšený výkon a obrat v zápase jsou určitě pozitiva, které je potřeba přenést i do dalších zápasů. Další pozitivum je využití všech přesilovek a zapojení celé lavičky do zápasu. Bohužel nás čekají mnohem těžší zápasy, ve kterých by předvedený výkon z první třetiny nemusel na celkové vítězství stačit. Doufejme, že se z toho kluci poučí a vrátí se na vítěznou vlnu. :-)

Děkujeme samozřejmě divákům, kteří přišli kluky podpořit, aby si to vítězství náležitě užili a následně i oslavili na společné společenské akci.

P.S.: Všichni truchlíme poté, co se musel rozloučit se svou dlouholetou hokejkou Pták, kterou všichni považovali za nezlomitelnou. No nic, odpočívej v pokoji. :-(

Panthers Praha – SK Florbal Benešov 9:5 (3:3, 4:1, 2:1) online

Střely na branku: 33:22
Diváci: 50
Nejlepší hráči: Jiří Krůšek – Ladislav Vorel

„Na začátku utkání jsme byli ještě v Litvínově a hráli bez radosti ze hry. V průběhu zápasu jsme se probudili a už to bylo to, co umíme. Jsem rád, že jsme mohli během zápasu protočit všech 18 hráčů. Velmi důležité tři body, které jsme potřebovali. Děkujeme soupeřům za utkání a přejeme hodně štěstí do konce sezóny.“

Ladislav Hrma (Panthers Praha)

„V oslabené sestavě se nám opět nepovedlo vyhrát, fanouškům děkujeme za návštěvu a soupeři gratulujeme k vítězství.“

Tomáš Mareš (SK Florbal Benešov)

Autor: Míla Mattes