Strži B ovládli nejvyšší koš!

Nepsaný cíl pro jarní část si rezerva Stržů splnila už na prvním lednovém turnaji. Při pátém vystoupení v 1. koši přeboru se poprvé dostala do finále, v němž mohutnému výběru Tatranu nedovolila ani jeden gól ze hry a zaslouženě si pro nejcennější placku došla v závěrečných nájezdech!

Chřipková sezona a dozvuky skončené Gothie si ještě před turnajem vybraly daň hned na pěti členech sestavy, do zbraně tak byl povolán debutant ve Starších Honza Datel. Na poslední chvíli ještě na Áčko mířícího Kubu Nového vystřídal v nominaci odchovanec středečních tréninků Šimon Jelínek, který se do mateřského Béčka vrátil téměř po roce.

Jako první nás čekal pořádající Chodov, tedy mančaft, se kterým jsme se až do víkendu úspěšně míjeli. Chvíli nám trvalo, než jsme se na velkém hřišti rozkoukali a zvykli si na nové tváře vedle sebe, od první nabídnutné přesilovky jsme ale převzali otěže hry a jen vinou rozespalosti/zbrklosti/doplňte jsme z tlaku vytěžili jen jeden gól.

Ve stejném duchu pak pokračovala druhá polovina, obránci v bílém se až na jeden gólový kontr prakticky nezapotili, na druhé straně to naopak byla přehlídka spálených šancí a bolístek jménem přesilovky, se kterými musíme do příště něco udělat. Konečný výsledek 3:1, který ale klidně mohl být vyšší, dovršil prapodivný nához Šímy a utahovačka Kuby Feika.

Proti Tatranu (XPS, také nevíme, jaké družstvo v tatranské hiearchii to tedy vlastně je) jsme měli co napravovat z minula, kdy nás zkušenější a robustnější soupeř přehrál zejména středem hřiště a využíváním našich chyb. To jsme se tedy tentokrát snažili eliminovat – zjednodušili jsme hru, kritické místo na hřišti jsme utěsnili jedním Panterem navíc a nechali si Tatran hrát po mantinelech dle jeho libosti. Navíc se nám dařilo rychleji přecházet do útoku a tvořit v obranném pásmu soupeře opakovanou neplechu, ze které pramenil i první neproměněný nájezd, jež Šíma vzápětí v přesilovce napravil vedoucím gólem.

Po přestávce jsme pokračovali v soustředěném a taktickém výkonu, jednou jsme se ale z vytaženého napadání nechali až příliš zatlačit zpátky a Tatran s přispěním paní štěstěny srovnal, poté ale sám nechal otevřená zadní vrátka a přes brankoviště mu začalo lítat tolik krosů, že z toho prostě ten druhý gól padnout musel. Miky po něm mohl ještě stvrdit naše vítězství nájezdem, který ale skončil na boční síťce. I přesto se Panteři po výsledku 2:1 radovali z postupu do finále.

V něm čekal druhý tým Tatranu vyznačující se tím, že souboj některých našich kluků s některými kluky soupeře znamenal vysoké riziko přišpendlení na plexisklo stojící čtyři metry za hřištěm. Úplně stejnou sportovní sebevraždou by bylo případné napadání dvoumetrových protihráčů a tak jsme i tentokrát byli nuceni vsadit na režim, kdy středový hráč plní spíše defenzivnější úkoly. Podařilo se nám zároveň navázat na druhý skupinový duel a zápas jsme dobře plněnou taktikou dokázali udělat vyrovnaným, po rychlém úniku jsme navíc i vedli.

Sice to nebyl gól vítězný, neboť po nařízeném trestném střílení soupeř srovnal, měli jsme ale díky němu jistotu, že se i s tímhle Tatranem dá hrát, byť byl podstatně nebezpečnější než ten předchozí. V závěru nás podržel Vosy a hlavně díky němu dospělo utkání až do nájezdů. V nich se po exekucích červeně oděných vlnily jen vnější strany síťky, zatímco oba naši nájezdníci uspěli, byť ten druhý si u toho neodpustil nádech kontroverze. Výsledek 2:1 po nájezdech byl kromě nečekaného a tvrdě vydřeného úspěchu cenný také v tom, že jsme tím Tatranu překazili třetí vítězství v 1. koši v řadě. Pro Vosyho to byly zároveň čtvrté úspěšné nájezdy v sezoně ze čtyř.

Po sobotě už definitivně víme, že i na o rok starší a podstatně fyzicky vybavenější soupeře máme, pokud je donutíme hrát to co chceme. Sice to občas nemusí být hra lahodící oku diváka, teď je ale jen na nás, abychom zkušenosti nejen z tohohle víkendu přenesli i na vlastní hokejky a postupně začali ostatní týmy přehrávat i kombinačně a ne jen vlastní urputností a vyčůraností. Děkujeme rodičům za podporu a budeme se těšit 16. února (už teď raději poznamenat do kalendářů :-)).

Panthers Praha B – Florbal Chodov 3:1
Panthers Praha B – Tatran Střešovice 2:1
Panthers Praha B – Tatran Střešovice 2:1pn
(o 1. místo)

Autor: Tomáš Pauček
Autor fotografií: 521 Sports Photography