Všechno špatně

Muži A vyrazili o víkendu na led posledního Litvínova, kde nicméně nepotvrdili roli papírového favorita a musí se spokojit jen s jedním bodem, získaným po porážce 4:5 v prodloužení.

Už týden před samotným zápasem vše nasvědčovalo, že to nebude jednoduchý zápas. Několik hráčů bylo mimo hru z důvodu zranění, nemocí nebo plnění pracovních a školních povinností.

Do Litvínova se tedy vydalo 14 hráčů do pole a dva brankáři. Bohužel i cesta plná mlhy se stala osudovou pro posádku jednoho vozu, když si chtěla zkrátit cestu přes les, kde žádná cesta nevedla. Tento vůz jsme byli nuceni ve městě hokeje ponechat, ale nikomu z pasažérů se naštěstí nic nestalo.

Nyní už k samotnému zápasu. Domácí Litvínov šel do utkání plný odhodlání odčinit vysoký debakl z prvního duelu. Od prvním minuty se jim to dařilo díky pevné obraně a nepouštěli Pantery do šancí. Po dvou šťastných gólech se dokázali dostat i do vedení, které těsně před koncem první třetiny snížil Kolář.

Druhá třetina se stala osudovou pro dva hráče, kteří museli odstoupit ze zápasu z důvodu zranění. V této třetině nepadla žádná branka, i když se o to hlavně Panteři snažili. Třetí třetina už byla pro oko diváka zajímavější, když bylo k vidění hned 5 gólů. Nejdříve se domácí dostali opět do vedení o dvě branky po velké chybě v rozehrávce hostů. Dvě slepené branky z holí Hudce a Krůška znamenaly vyrovnání.

Bohužel pro Pantery se Litvínov dostal do vedení znovu. Závěrečná hra v šesti přinesla vyrovnání a dělbu bodů. O bonusový bod se tedy muselo rozhodnout v prodloužení, kde se po minutě nechal vyloučit hostující Kolář a nabídl domácím velkou šanci. Přesilovku 4 na 3 Litvínov využil a bral druhý bod.

I přes velkou marodku a smůlu v koncovce musíme být tak silný tým, abychom dokázali takové zápasy zvládnout. Domácí odehráli velmi bojovné utkání a naše špatná hra na míčku jim navíc pomohla v tom, aby si došli pro výhru. Musíme se z toho poučit a další týden opět ukázat, jak kvalitní naše hra je.

Bivoj Litvínov – Panthers Praha 5:4pp (2:1, 0:0, 2:3 – 1:0) online

Střely na branku: 35:42
Diváci: 37
Nejlepší hráči: Matěj Chabr – Martin Hruška

Komentář trenéra domácích (Petr Globočník): „Jsem rád, že jsme v novém roce začali vítězně i když to mohlo být za 3 body. Tolik zbytečných vyloučení si nemůžeme dovolit proti žádnému soupeři. Doufám, že na dnešní zápas navážeme hned v dalším utkání. Děkuji soupeři za dramatický zápas.“

Komentář vedoucího hostů (Andrea Nováková): „Dneska jsme sem přijeli v oslabené sestavě a společně s tím jsme si přivezli velkou smůlu. Věříme, že jsme si to pro letošek vybrali a musíme se poučit z našich chyb. Děkujeme soupeři za zápas.“

Autor: Láďa Hrma