Muži B o víkendu stoprocentní

Sedmnácté a osmnácté kolo čtvrté nejvyšší soutěže má za sebou mužské Béčko. To jak v Lounech, tak doma proti rezervě Chomutova naráželo desítku a po dvou vysokých výhrách se vyšvihlo až na čtvrté místo tabulky.

Lokomotiva Louny vs. Panthers Praha B

Sedmnácté kolo Divize zavedlo první mužskou rezervu do Loun. Sestavu vyztužila legenda Martin Eckstein (600 kanadských bodů + chuuuuť). V hale nás přivítaly parkety a pořadatel, který naplánoval nástup hráčů se vší parádou.

První třetina byla ve znamení nepřesností a naší laxnosti. Louny vždy odskočily do jednobrankového vedení, které jsme vždy velmi rychle dorovnali. Kráse florbalu příliš nepomáhali rozhodčí, kteří měli asi vybité baterie ve svých píšťalkách a evidentně své nástroje šetřili – když už náhodou zapískali, tak to nebylo moc slyšet.

Do druhé třetiny jsme nechali lépe vstoupit domácí Lokomotivu, čti 2:4, abychom následně mohli triumfálně otočit na 7:4. Zejména úřadoval Giroux, který zkompletoval hattrick za pouhých devět minut. Nejzajímavější část zápasu proběhla v třicáté páté minutě, kdy se po důrazném souboji Macejka se soupeřovo hráčem na mantinelu na naší polovině hřiště se strhla nevídaná mela. U naší brány se seběhli hráči obou týmů a nebylo to úplně kvůli džentlmenské diskuzi o díle Goetheho.

Padlo spíš pár ostřejších slov, možná i úderů. Rozhodčí to celé posoudili jako 2 x 2 minuty na obou stranách pro nejvášnivější účastníky a také trestné střílení proti Panteří brance – asi proto, že se celé situace účastnil i náš brankář. Penaltu lapil Kobzič a pokračovalo se 2 minuty 3 na 3. Ideální prostor pro technické parády našich borců a rázem je to 9:5.

Ve třetí třetině došlo k pár dalším zbytečně důrazným soubojům, několika diskuzím (opět žádný Goethe) a také padaly branky. Závěrečný sumář říká 12:6, plus tři body do tabulky, mínus Kosťa ze sestavy, který si jako suvenýr přivezl pochroumané koleno. Přejeme brzké uzdravení.

Panthers Praha B vs. Florbal Chomutov B

Druhé utkání víkendu si naše mužská rezerva střihla proti rezervě Chomutova a to na domácí půdě v Rudné. Trenér Jenšík měl opět nabitý program samým florbalem a tak byla zase povolaná záložní varianta Andy.

Nejdříve při shlédnutí sestavy Chomutova jí zatrnulo, věřila však svému týmu, že i přes počáteční nástrahy utkání dovede do zdárného konce. První třetina byla dosti oťukávací, ale to primárně z chomutovské strany. Náš tým tlačil již od počátku, však to nebylo projeveno na číslech na tabuli. Jako první jsme inkasovali my, což bylo dosti sporné, ale vem to čert. Naštěstí záhy bylo srovnáno z hole Kříže.

Do druhého dějství jsem si řekli pár rad, jak naši hru ještě zlepšit. Zejména nám chyběla clona před hostující brankou a také jsme občas zapomněli na obrannou fázi. Druhá třetina pokračovala ve zběsilém tempu nahoru a dolů, kdy zapisovatelka pomalu nestíhala evidovat góly. V jednu chvíli vedl ten, následně bylo srovnáno, pak zase vedl ten druhý. Po 40 minutách to bylo lépe pro naše barvy, kdy se gólově prosazovala zejména třetí lajna, která to hrála jednoduše, což bylo efektivní. Druhá lajna se též nenechala zahanbit, avšak té první to tam ne a ne spadnout, jakoby to měli zakleté.

Ve třetí třetině to už bylo dosti o řešení, kdo kolik bude muset dát do pokladničky. Chomutovu jakoby došly síly a ve třetí třetině jsme si s nimi mohli dělat co jsme chtěli. Dokonce se střelecky prosadil i Jára Janoušek. Nutno poznamenat, že skvěle chytající Kobzič na konci utkání lehce lapil trestné střílení, kdy nedal soupeři ani náznak toho, že by proti němu měl šanci.

Kluci v tomto utkání ukázali svojí produktivitu a také disciplinovanost a také soustředěnost po celý zápas (samozřejmě až na pár momentů). Je třeba si uvědomit, že clonění před golmanem je dosti potřebná věc a to samé nezapomínání na obrannou fázi. Na tom je potřeba ještě zapracovat. Děkuji klukům za zápas a fanouškům za podporu. Myslím si, že kotel malých elévů klukům pomohl a hnal vpřed.

Lokomotiva Louny – Panthers Praha B 6:12 (2:2, 3:7, 1:3) online
Panthers Praha B – Florbal Chomutov B 16:5 (1:1, 5:2, 10:2) online

Autoři: Vítek Novotný, Andy Nováková