Hořký konec…

První ligová prověrka v nové dekádě čekala na zlaté obhájce z Gothie na Kladně, v netradičním formátu a bez pár absentérů, které zastoupili jejich mladší kolegové. Netradiční formát proto, že se jeden z účastníků příslušného koše odhlásil.

V prvním zápase byli našimi vyzyvateli pořádající Kanonýři. Zápas vyrovnaný od začátku do konce, kdy jsme se dle mého chvilku rozkoukávali a možná trochu i hledali, nicméně předvedená hra se zlepšující se tendencí vypadala na první zápas turnaje velice solidně a slibovala pěkné pokoukáníčko. Troufnu si tvrdit, že hrát se standartních 2×13 minut, dotáhneme to do vítězného konce.

Krátká pauza a hurá na dalšího soupeře, kterým byl obávaný Bučis. Soupeř, jenž nás při našem jediném střetnutí jak se říká vyškolil.

Tentokrát to byla jiná pohádka, zodpovědná obrana a plnění pokynů vyústilo v naše vedení již ve třetí minutě utkání. Trpělivost přinesla své ovoce ke konci první části, kdy se nám podařilo odskočit o další dvě branky a tím pádem využít možnost zapojení všech našich hráčů. Do druhé periody jsme vlétli ve stejném duchu a soupeři umožnili pouze kosmetickou úpravu výsledku bez zbytečného dramatizování.

Náš další sok disponoval ještě větší výškovou a váhovou převahou, než kterýkoliv jiný, a proto bylo na místě klukům připomenout, že souboje s takovými hráči nebudou zadarmo a už vůbec nebudou nic příjemného. Ale proč chodit do soubojů, když se jim dokážeme rychlou kombinační hrou vyhnout, že? Opět symbióza vzorového plnění pokynů a koncentrace na zápas po celou dobu přinesla svůj výsledek. Falconi nás nemohli ničím překvapit a nijak na nás vyzrát.

Poslední zápas dne s Královým Dvorem byl bohužel pro nás, hořkou rozlučkou, místo třešničky na dortu. Ačkoliv jsme opět dokázali zodpovědně bránit a soupeře snadno přehrávat, góly i přes nezkušeného soupeřova gólmana ne a ne přijít. Faktor, který nám zlomil vaz bohužel neovlivníme a je potřeba se s tím smířit a umět s tím lépe pracovat, narozdíl od předchozích zápasů se nám tentokrát totiž nedařilo eliminovat soupeřovu věkovou/váhovou/výškovou/rychlostní převahu a ten dokázal v poslední půl minutě, možná šťastně, možná zaslouženě vyrovnat.

I přes ne příliš výsledkově vydařený závěr turnaje, jsem spokojen s předváděnou hrou všech kluků a s výkony obou gólmanů. Je nýbrž potřeba neusnout na vavřínech a nebýt za mistry světa (Gothie) a dál pracovat jak v trénincích, tak mimo ně.

Děkujeme rodičům a fanouškům za podporu a těšíme se opět příště!

Panthers Praha – Kanonýři Kladno 4:4
Panthers Praha – Floorball Club Falcon 5:2
Panthers Praha – Bučis Team 6:1
Panthers Praha – Králův Dvůr 3:4

Autor: Domez