Dorostenecké překvapení v Milevsku

První turnaj tohoto roku nás zavedl nebo spíše zavezl do vzdáleného Milevska, kde kluky čekaly zápasy s Chodovem a Plzní. Bohužel tato sobota přinesla kolizi všech možných kategorií, takže se nominace skládaly velice těžko.

Když se k tomu přidala početná marodka a lyžařské výcviky, scvrkla jen na deset hráčů. V brance se musel poprvé objevit Kiki, který musel nahradit naší obvyklou dvojici. A další překvapení pro kluky bylo, když se na hale objevil Dominik a doplnil naše řady.

První zápas nás čekal asi nejtěžší možný soupeř, konkrétně tým z Chodova, se kterým jsme letošní sezónu nezískali zatím ani bod. Zápas začal z naší strany opatrně, ale kluci se rychle osmělili a začali být lepším týmem. Přestože jsme byli nebezpečnější, ujal se vedení soupeř, který se dostal k dvojité dorážce. Následně jsme dostali výhodu přesilové hry. Díky marodce jsme museli improvizovat i v téhle oblasti, ale náš výběr nás nezklamal a kluci výhodu využili k srovnání výsledku.

S průběžnou remízou jsme odcházeli do šatny (fakticky řečeno do rohu). Hned na začátku druhé třetiny nachytal na švestkách chodovského gólmana Vejly, který mu poslal pozdrav od půlky na přední tyč a vedli jsme 2:1. Do třetí třetiny jsme tedy vstupovali s mírným vedením, se kterým se soupeř určitě nechtěl smířit a bylo to znát i na tempu a osobních soubojích.

Hra se přesunula na naší polovinu, ale kluci dobře bránili a soupeře pouštěli jen ke střelám z dálky. Bohužel se opět ujala dorážka ze vzduchu, která kluky trochu rozhodila a soupeř toho využil k obratu ve skóre na 2:4. Kluci ale záhy odpověděli a snížili. Necelé dvě minuty jsme při tajmu připravovali hru bez brankáře. To nám vyšlo dokonale, kluci sehráli pohlednou kombinaci, kterou úspěšně zakončil Matouš, a tím nám zajistil první letošní body.

Druhý zápas nás čekal proti odevzdané Plzni (Florbalová škola, nikoli Slavia), která bránila v hlubokém bloku na své půlce a na výlety na naší polovinu ani nepomýšlela. Zápas se nám podařilo brzo rozhodnout a stav již po první třetině byl 9:1 v náš prospěch. Nakonec se skóre vyšplhalo na konečných 15:2.

Zajímavosti ze zápasu jsou, že každý hráč týmu (vyjma gólmana) zaznamenal alespoň jeden kanadský bod, tři hráči zaznamenali hattrick a hráč slovy Koliho „který je jak starý joystick se zaseknutým tlačítkem ke střelbě“ (pro ty, kteří to neslyšeli, Vejly) dokončil zápas sice bez gólu, ale dokonce se 6 asistencemi na své spoluhráče!!!!!

Děkujeme všem rodičům, kteří vážili tuhle dlouhou cestu za nepříznivého počasí a kluky na hale podpořili.

Panthers Praha – Florbal Chodov 4:4 (1:1, 1:0, 2:3) online
Panthers Praha – Florbalová škola Plzeň
15:2 (9:1, 2:0, 4:1) online

Autor: Míla Mattes