Změny ve struktuře klubu a představení vize Panthers Way

Společně s novým rokem přichází v platnost několik změn ve struktuře a fungování klubu, dále pak představujeme klubovou vizi Panthers Way.

Změny ve struktuře klubu

Od konce ledna dochází k několika výrazným změnám zejména ve sportovním úseku klubu. V platnost vstupuje nová pozice sportovního manažera, jíž se ujme bývalý šéftrenér ženské složky Jan Tůma. Hlavním úkolem sportovního manažera je dohled nad veškerými sportovními aspekty klubu, počínaje sportovní koncepcí, konče komunikací uvnitř klubu.

Jednou ze zásadních podstat života je vývoj a tak se přirozeně i náš klub chce vyvíjet. Do nové sezóny k nám přišli dva zkušení trenéři a díky jejich pomoci jsme dali dohromady naší sportovní vizi neboli Panthers way. Vychází z našich hodnot, které jsou naopak stálé a chceme se jich držet ve všech činnostech klubu. Věříme, že díky ní budou tréninky zase o něco lepší a propracovanější. Zároveň je to další krok k tomu, aby trenéři měli jasně daná pravidla a celý tréninkový proces byl provázaný a rozvíjel každého jednotlivce ideálně podle jeho potřeb

Jan Tůma

Uvolněné místo šéftrenéra ženské složky přebírá Lukáš Jenšík. Člen trenérského týmu elitních družstev Juniorek a Žen bude mít v nové funkci na starost dohled nad fungováním jednotlivých dívčích družstev od mládeže až po dospělé výběry, komunikaci s rodiči a v neposlední řadě také odpovědnost za dodržování zmiňované sportovní koncepce.

Panthers way je nová platforma, která v sobě ukrývá naše panteří principy, hodnoty a cíle. Věřím a doufám, že díky ní oslovíme nejen stávající členy klubu, hráče a jejich rodiče, ale bude mít i efektivní dopad na případný příchod nových členů a posílení naší smečky.

Lukáš Jenšík

Stejný úkol bude mít i Ladislav Hrma coby nový šéftrenér mužské složky. Hlavní trenér elitního týmu Mužů se zároveň stává nově i metodikem klubu a mezi jeho kompetence nově spadá úsek vzdělávání trenérů a komunikace s nimi, stejně tak jako práce nad samotnou metodikou.

Věříme, že změny budou přínosem jak pro lidi v klubu, tak pro samotné hráče a rodiče. Od zformulování Panthers way si slibujeme hodně, pracovali jsme na tom skoro 6 měsíců a je ušitá na míru prostředí a hráčům Panthers. Cílem je propojit radost ze hry, klubové hodnoty a rozvoj florbalových, ale i mimoflorbalových dovedností. Toto celé nám umožní být atraktivní pro hráče, diváky a partnery.

Ladislav Hrma

Zároveň dochází i ke změně v realizačním týmu Juniorek a Žen A. Pozici hlavního trenéra A týmu přebírá Pavel SkazkoLukáš Jenšík se pak posouvá do role jeho asistenta. Juniorky naopak už nepovede Kamil Sedlák, ale stejná dvojice jako u A týmu, ale v otočených rolích.

Jsem rád, že chceme vychovávat a ukazovat dětem cestu jak sportovně, tak lidsky a že chceme být konkurenceschopní sportovně i organizačně.

Pavel Skazko

Změny se ale nedotkly jenom sportovního úseku, ale po několika letech zkoušení vhodného modelu nakonec do pozice koordinátora komunikace a marketingu nastoupil služebně nejstarší redaktor:

Dříve jsme tomu říkali redakce, ale za těch několik let to samotnou redakční činnost přerostlo k interní i vnější komunikaci a propagaci klubu jakožto značky a nějakého vizuálního a jazykového stylu a celkově profesionalizaci, ve které se ale stále neobejdeme bez zástupu dobrovolníků a nadšenců.

Tomáš Pauček

Panthers Way

Společně se změnami ve struktuře představuje klub i novou sportovní koncepci, souhrnně nazvanou Panthers Way. Ve třech krocích je zde představen ideální scénář toho, jak by se v různých okamžicích jak ve hře, tak mimo ní, měl každý člen klubu prezentovat. Panthers Way definuje obecné cíle klubu, Panthers Game se zaměřuje přímo na předváděnou hru a Panthers Player představuje vlastnosti a dovednosti všech hráčů v klubu.

Jsem moc rád, že se nám podařilo zapojit do chodu klubu další schopné lidi, kteří mají energii, elán a jsou kompetentní a díky tomu se můžou odbrzdit věci, na které dříve prostě bylo málo času. Klub nemůže stát jen na několika lidech, ale musí se o něj starat sehraný tým lidí, který se sice dokáže v dobrém pohádat o každý detail, ale v jádru mají všichni stejný zájem a hledají k němu tu nejlepší cestu – a v tom je naše velká výhoda!

Štěpán Weber

Změny, vylepšování a další dílčí projekty budou samozřejmě pokračovat i nadále, ale již v rámci tohoto nově nastaveného rámce. Důležité je však nezapomenout na to, že cesta k ideálnímu stavu na hřišti i v zázemí klubu bude ještě dlouhá a čeká nás období, kdy budeme vychytávat další detaily, které nás každý den potkají.