V Černošicích bez obrany

S lehce oslabenou sestavou se Elévové B vydali do krásné haly v Černošicích pojmenované po jedné z velkých žen naší země, Věře Čáslavské. Její zápal, se kterým sportovala i se veřejně angažovala, si ale bohužel naši kluci nepřivezli.

Rozhodně tedy ne do prvního poločasu prvního zápasu, kdy zejména v obraně hráli zmateně a bez náboje. Soupeř toho dokázal využít a získal vysoký náskok, který jsme sice ve druhé polovině dokázali stáhnout, ale pouze na rozdíl jedné branky, a tak jsme ze zápasu odešli poražení.

Druhý zápas měl zase opačný průběh. V první polovině jsme dominovali, abychom pak v druhé povolili a opět hlavně v obraně hráli na půl plynu a nechali si dát spoustu zbytečných branek. Kluci si musí zapsat hluboko do mozku, že stejně jako všichni útočí, tak také všichni brání.

Třetí zápas se nám postavili kluci ze spřáteleného oddílu Alienu a díky tomu, že na turnaj nedorazil rozhodčí, domluvili se trenéři, že si zápas odpískájí sami. Naštěstí nebylo skoro co pískat, protože kluci hráli férově a skoro bez faulů (většinou se navíc jednalo spíš o nešikovnost než o úmysl). V tomto zápase kluci předvedli velké nasazení i několik moc pěkných kombinací. Soupeř naopak spálil spoustu šancí, a tak jsme odcházeli ze zápasu šťastnější my.

Na to že poprvé na turnaji nebyl nikdo z kluků, kteří také nastupují za áčko a mají více zkušeností, tak to byl velice podařený turnaj a nebýt té děravé obrany, byl by trenér maximálně spokojen.

Zdravíme do Černošic a ten nájezd se asi fakt dal písknout. :-)

Panthers Praha B – Start98 :-(
Panthers Praha B – Unhošť :-)
Panthers Praha B – Alien Nation :-)
(o 3. místo)

Autor: Jan Tůma