Elévky nabíraly zkušenosti v Boleslavi

Další turnaj čekal Elévky v Mladé Boleslavi, kde nejmladší Panterky čekala třízápasová porce florbalu. V závěru celého povídání si navíc můžete pustit rozhovor s dvojicí Terezka a Amálka.

Úvodním soupeřem nám byl domácí celek. Vstup do zápasu se více povedl nám a brzy jsme se dostali do vedení díky nájezdu, který proměnila Zdéňa. To nás nakoplo a #princezničky díky boji o každý centimetr na hřišti postupně navyšovaly skóre, zatímco soupeřovy šance kryla a nás tak držela skvěle chytající Terezka. Boleslav s námi postupně úplně ztratila krok a kromě vítězství nás tak může těšit kromě vítězství i předvedená florbalovost, které se pomalu a jistě učíme.

Ve druhém utkání nás čekal sestupivší Start98, proti kterému v brance dobrovolně nastoupila Eliška. Od začátku se jednalo o hodně bojovný zápas, ve kterém se projevila velká zkušenost našeho soupeře z vyššího koše a my tak byli odsouzeni pouze do role druhých houslí, i přes prohru se nám ale nakonec podařilo vstřelit zkušeným protihráčkám dvě branky. Za zmínku také stojí hláška jednoho z aktérů utkání „čistý, nehrajeme šachy“, která mi zvedla tlak do nebeských výšin.

Závěr turnaje nám přihrál celek Tatranu, v němž se do brankoviště tentokrát nominovala Nikol. Chtěli jsme si hlavně spravit chuť a ukázat, že florbal umíme. Konečně se nám dařilo kombinovat a kromě přesných přihrávek i bránit, což se krásně spojilo v jeden celek a naše dominance byla patrná už od první chvíle. Skóre postupně nabíralo vyšší a vyšší hodnoty a i díky němu si snad holky začnou konečně věřit a nebudou se bát chodit do kliček a soubojů. Jedinou bolestí je stále rozehrávka, na které musíme zapracovat.

Rudná Panthers Praha – FA Mladá Boleslav :-)
Rudná Panthers Praha – Start98 :-(
Rudná Panthers Praha – Tatran Střešovice :-)
(o 3. místo)

Autor: Michal Rupa

Rozhovor s Terezkou a Amálkou