Hořké druhé místo

I přesto, že ze soupisky vypadlo pár hráčů kvůli zdravotním indispozicím, poskládali Elévové A dvě lajny a vydali se do boje!

Hned v prvním utkání proti Olympu to ale nelepilo. Balónky uskakovaly, přihrávky nemohly najít svého adresáta, střely létaly tak akorát do zámezí a nebýt totální impotence soupeře v zakončení, museli bychom se třást o výsledek. Kluci ale měli víc štěstí než rozumu a po výsledku 6:3 a prvním vítězství dne se mohli aspoň trochu radovat.

Pokyny do druhého utkání zněly jasně. Ukázat trochu více chuti, více kombinovat a předvést ten opravdický florbal, který kluci umí. Zlepšení se dostavilo a i přesto, že jsme hned z kraje prohrávali 0:2, skončil zápas totálním debaklem soupeře. Z něho jsme si udělali trhací kalendář a myslím, že výsledek 16:6 mluví za vše.

Finále, do kterého jsme se po trochu trpkých výkonech probojovali nám jako soupeře klasicky přidělilo Kladno. První polovina byla vyrovnaná a byli jsme to my, kdo otevřel skóre. Soupeř nám však do konce první půle odskočil na rozdíl tří branek. V čem byl problém? V našich hlavách! Co nastalo v druhé polovině utkání by se dalo nazvat jen jedním slovem. Rozklad. Kluci začali místo svého výkonu rozpitvávat snad všechno co šlo. „Co to ten rozhodčí píská? Kdyby hrál tamten místo tamtoho, tak to je lepší! Ten za to může! To je blbec!“ I takové věty zaznívali na střídačce během toho, co začal soupeř chladnokrevně sázet branky. Nebýt Natha v brance, je výsledek ještě hrůzostrašnější, než na konci utkání byl a to už je co říct! 

Florbal hrát umíme, užívat si hru taky. Co ale zatím neumíme je klid a rozvaha, která nám v klíčových okamžicích chybí. Dost často se totiž zápasy vyhrávají v hlavách a to dělí ty dobré, od těch nejlepších. To by si kluci měli co nejrychleji uvědomit!

Panthers Praha – Olymp Florbal 6:3
Panthers Praha – Wizards DDM 16:6
(O 1. místo) Pannthers Praha – Kanonýři Kladno 4:12

Autor: Marek Máčala