Sépiácká novoroční nadílka

Zpět do prostor domácí arény se na novoroční premiéru vrátil #oranzovyvalec, jenž si zde při opakovačce soubojů s Kralupy a Dynamisem chtěl poprvé po třech letech odpustit klasickou povánoční kocovinu a naplno bodovat.

Nutno dodat, že to v prvním zápase ale měl značně ulehčené. Kralupy přijely v sestavě 5+1 a dalo se tak očekávat sáhodlouhé obléhání Stalingradu s minimem zajímavých momentů a gólů. Nebyl to sice totální beton, kdy je pět bíle oděných vyskládaných na brankovišti jako keř tůjí, i tak to ale vypadalo, jako kdyby jeden ze soupeřů hrál 36 minut v oslabení.

Obranný blok Kralup se nám nakonec podařilo penetrovat dvakrát v každé třetině. V první části se ujaly granáty mistra Lávičky, jenž pak po zbytek duelu vytrvale zahazoval šance na hattrick a tedy zápisné do kasičky, dva góly vsítil Víťa a po jednom zásahu zapsali Tonda s Pokym, jenž pověst lídra kanady v mužském Áčku potvrdil statistikou využití svých šancí v hodnotě 0,7%.

Na druhou stranu můžeme být ve finále rádi, že šikovný soupeř dorazil jen v takovémhle počtu, protože jeho výlety na naší půlku vždy smrděly nějakou legrací a byť výsledek 6:0 vypadá jednoznačně, nejen Márovi občas zatrnulo.

Dynamis naštěstí pojal turnaj lépe než Kralupy a oproti našemu prvnímu sokovi se mohl pyšnit hned dvojnásobným počtem lajn. Dokonce mohl i po bláznivé první dvouminutovce otevřít skóre – fatál zachraňoval tygřím skokem Mára. Místo brzkého inkasování ale přišlo dvoubrankové vedení (tentokrát) bíle oděných, které chvíli po životní dělovce Paučise do břevna zařídili Kuba a Šimi.

Dynamis pak dokázal nachytat Máru na bližší tyč, ale to bylo z jeho ostré palby všechno. Zápas jsme až na pár výjimek drželi v klidu pod kontrolou a postupně se nám dařilo navyšovat skóre až na konečných 10:1, přičemž nejzajímavější částí duelu se stal jeho závěr, ve kterém Dan Ježil k úžasu všech přítomných nejen, že při nájezdu nezakopl o vlastní hokejku, ale nařízené trestné střílení se mu dokonce po několika letech podařilo i proměnit! 

Velké díky patří i sympaticky bojujícímu a hrajícímu soupeři, který se na rozdíl od některých jiných ligových soků i přes narůstající ztrátu neuchyloval k žádným čuňárnám a některým přihlížejícím by tím třeba mohl být příkladem.

Po polovině sezony je tedy oranžová bilance následující – první místo v tabulce s náskokem tří bodů na druhé Cholerics, pouhých 15 inkasovaných gólů a převelmi solidních 63 vstřelených. Na Radlicích to byl devátý a desátý zápas v naší ligové existenci a věřte nebo ne, bylo to i 9. a 10. vítězství s celkovým skóre 69:18! Díky všem za podporu.

Sépiáci Panthers Praha D – Kralupy B 6:0 | online
Sépiáci Panthers Praha D – FBC DYNAMIS 10:1
| online

Autor: Tomáš Pauček