Zázračný závěr C POWER přinesl jen bod

Po vánoční pauze se na první turnaj roku 2020 sešli chlapci z C-Power brzy ráno v hale v Černošicích, kde je čekali zápasy s Wizardy a Black Angels. Soupisku doplnil Paučis se Šimonem Baumrukem ze Sépiáků a Víťa s Kosťou z béčka.

První zápas proti Wizardům začínal zvolna. Prvních pár minut se nic závažného nedělo, tedy až do páté minuty, kdy si šel Schürle sednout za sekání. Na trestné se chlapec modlil, aby nejlepší hráč Wizardů, Martin Lazárek, neskóroval. Bohužel, 15 vteřin před koncem vyloučení jeho přání vyslyšeno nebylo a zkušený Lazárek se dostal k míčku a vsítil. Vyrovnat se podařilo Šimimu, kdy šikovně, ze vzduchu, zachytil balónek na polovině hřiště, všechny bránicí Wizardy udělal a poté šikovně zavěsil. Za zmínku stojí náš vedoucí gól na 2:1, kdy Štajn rozehrával standardku z rohu u soupeře, Danda se mu zpoza branky uvolnil na střed, Štajny ho našel a posílal mu balónek na střelu z první, ale bohužel, Danda minul. Naštěstí Štajnyho nahrávka doputovala až k bekovi Víťovi, který si balónek zpracoval a z výběhu krásně trefil soupeřovu svatyni. Soupeř do konce první třetiny dokázal vyrovnat, a tak první třetina skončila nerozhodně 2:2. 

Ve druhé části jsme šli do vedení díky Štajnovu sólíčku, kdy si povodil dva protihráče a poté krásně našel Kosťu, který si s tím bravurně poradil a skóroval, tím pomohl Štajnymu k jeho 600. bodu!!! Po šesti minutách bylo znovu vyrovnáno, když Lazárek z výběhu natáhl a prostřelil vše, co mu v cestě stálo. Do vedení nás dostala akce třetí lajny. Khurny vybojoval na půli hřiště balónek a utíkal s ním na branku, v tom se Schürle rozběhl, předběhl svého bránícího hráče. Khurny mu, s hlavou nahoře, krásnou přihrávkou nadělil celkem jednoduchou práci, stačilo správně nasměrovat čepel a balónek jen zamést do prázdné branky, což se Schürlemu povedlo. 

Náladu nám znepříjemnil 30 vteřin před koncem periody gól z oslabení soupeře. Lazárek si hrál s našimi hráči za Zekeho brankou a v nekontrolovaný okamžik dostal balónek před Zekeho, kde stál Lazárkův spoluhráč Kotík, který do balónku štouchl a míček tak propadl Zekemu za záda. Konec druhé třetiny 4:4. 

Třetí třetina pro nás nevypadala nadějně. Ve 43. minutě jsme prohrávali 5:7. Ovšem nevzdali jsme se. Khurny nechal stáhnout svoji třetí lajnu a doufal, že nás to probere. Povedlo se. Khurnyho tah vyšel! Po nahrávce Kosti se prosadil Štajn, který se ani neradoval. Byl smutný. Říkal si, že ani nemá cenu snižovat skóre na 6:7 necelých 20 vteřin před koncem. Už jsme si mysleli, že to takto skončí. Ovšem pozor, zázraky se, v zápasech C-Power, dějí. V poslední vteřině zápasu Danda z poloviny hřiště nahodil balónek na soupeřovu branku a gólman soupeře po krásných zákrocích z celého zápasu nechal balónek dohopsat až za svá záda a tak zápas skončil nerozhodně 7:7. V nájezdech už byl šťastnější soupeř, kdy mu stačilo jednou překonat Zekeho, a zápas tak skončil 7:8 pro Wizards.

Ve druhém zápase nás čekali Black Angels, posíleni o velmi nadané juniory. 

První minuta zápasu tomu kupodivu nenasvědčovala. Po úvodní buly (ve 12. vteřině) se balónek dostal k Šimimu, který chytrou pozemní střelou uklidil balónek k tyči za záda soupeřova gólmana, a tak jsme vedli 1:0. V první třetině další góly nepadaly. Až v té druhé se soupeři rozehráli a nadělili nám do konce třetiny tři fíky. 1:3 po druhé třetině. 

V poslední periodě se mladíci uvolnili a začali nám ukazovat jejich technický skill, tak jsme je nechávali kličkovat, snažili jsme se blokovat střely a spoléhali jsme i na povrch hrací plochy (klouzavé parkety na kterých se těžko střílelo). Naštěstí nám to vycházelo, branku moc netrefovali a my blokovali. Bohužel ve 30. minutě nám nadělili gól na 1:4. Snížit se podařilo Fandovi na 2:4 a tak to zůstalo až do závěrečného hvizdu. 

Panthers Praha C POWER – Wizards C 7:8pn | online
Panthers Praha C POWER – Black Angels C 2:4 
| online

Autor: Štěpán Andrle