Tak rychlé dva góly jsem v životě nedala, přiznává Verča Raková

Ženy B v sobotu válčily na Radlicích a po soubojích s pražskými týmy si do tabulky připsaly tři body. Přečtěte si report ve formě rozhovoru se zkušenou Veronikou Rakovou.

Jak bys zhodnotila zápas s Tigers?

Už při příchodu na halu nám bylo jasné, že zápas to bude hodně těžký. Tentokrát jsme si neříkaly konkrétní hráčky, které jsou potřeba ohlídat, zde bylo totiž jasné, že si musíme pohlídat celý tým. ☺ První třetina byla z naší strany spíše opatrná. Zjistily jsme, že nás přehrávají hlavně středem hřiště, kde měly stále zaparkovanou alespoň jednu hráčku a my na to nedokázaly zareagovat.

Do druhé třetiny přišel pokyn od Kikiny hlídat si hlavně ten střed, což nám moc nešlo a i nadále nás tímto způsobem přehrávaly. My jsme se ale nevzdaly a hlavně díky naší kapitánce, která vstřelila hattrick, jsme se držely na dosah remízy. Do třetí třetiny jsme vlétly s pokynem, že se bude napadat a musím říct, že tato třetina byla od nás nejlépe odehraná. Na všech hráčkách bylo vidět, že dřou a že chtějí vyhrát, ale bohužel jsme na Tigers nestačily. Zápas to byl z naší strany dobře odehraný a hlavně byl to týmový výkon. 

Tigers suverénně vládnou lize, což se projevilo i v zápase, kdy v podstatě celý zápas vedly. I přes to jsme se dokázaly dostat na dostřel jedné branky. Dalo se v zápase vyrovnat nebo i vyhrát?

Myslím si, že minimálně vyrovnat se dalo. Vyhrát? To nevím. Dostaly jsme góly, kdy nás dokázaly úplně rozhodit, ale také jsme dostaly několik gólů po našich chybách v rozehrávce. Pokud se příště budeme těmto chybám vyvarovat, myslím, že můžeme být ještě daleko vyrovnanějším soupeřem než tomu tak bylo teď. A věřím, že můžeme uhrát remízu nebo dokonce vyhrát.

Jak bys zhodnotila zápas se Slávií? 

Slavie měla být lehčím soupeřem, s tím jsme asi i bohužel vstupovaly do hry a to se odrazilo hnedka na průběhu první třetiny. Dle mého názoru, byla Slávie první třetinu lepším týmem na hřišti a my mohly být jen rády, že nám nedaly gól, což je i zásluhou skvělého výkonu naší Marušky. Od druhé třetiny se naše hra začala zlepšovat a my jsme začaly udávat tempo a směr zápasu, což bylo na konci vidět i na výsledkové tabuli. Po dlouhé době se nám podařilo se nepodrobit hře soupeře, ale mít vše ve vlastních rukách, za což musím holky pochválit.

V zápase jsme byly většinou lepším týmem, měly jsme spousty šancí. Hosty ale častokrát zachránila Tereza Macounová v brance Slávie. Proč jsme z těchto šancí nedokázaly vytěžit více šancí?

Je pravda, že jsme měly opravdu hodně šancí, výsledek mohl být pro nás i příjemnější, ale jak bylo řečeno, Slávie měla v brance výbornou gólmanku, která měla zrovna dobrý den, a tak naše šance likvidovala ☺ Proč tomu tak je, to ti nepovím, ☺ ale jsme v koncovce zbrklé a neumíme zakončovat s klidem a přesně. Teda alespoň já to neumím ☺. 

Zápas zlomily tvé dva góly v rozmezí 18 vteřin druhé třetiny. Povedlo se ti tohle někdy ve tvé bohaté kariéře dříve, a jak bys tyto branky popsala?

Nepamatuji si, že by se mi to již dříve někdy povedlo, taky mě to samotnou dost překvapilo ☺. A jak bych je popsala? No tak první gól byl dost náhoďák ☺. Chtěla jsem vystřelit z první, ale mělo to vypadat úplně jinak, ale naštěstí mi to sjelo a šlo to po zemi a k tyčce. Ale každý kdo mě zná, ví, že Raky mířit neumí a už vůbec ne takto k tyči. ☺ Druhý gól byl způsoben tím, že jsem si vedla balónek a přemýšlela komu nahrát a v t chvíli přišla sekera z jedné strany a hned na to i z druhé strany. Naštvalo mě, že rozhodčí nedal ani výhodu, nic prostě. Tak jsem se naštvala a už o nějakém nahrávání nemohla být řeč. ☺ Prostě jsem se rozeběhla, zvedla hlavu a zkusila vystřelit, a ejhle byl to gól. ☺ 

Z kuloárů víme, že už jsi dva a půl roku šťastně zadaná s Ondřejem Cajthamlem, který s tebou jezdí takřka na každý turnaj. Jak moc je pro tebe jeho podpora důležitá?

Je pravda, že Ondra je na každém mém zápase, teda pokud nemá zrovna svůj zápas nebo pokud nezačíná náš zápas moc brzo, to se mu pak nechce vstávat a přijede až na odpolední ☺, stejně tomu bylo i tento víkend. Za jeho podporu jsem ráda a hned se mi i lépe hraje. Já mu to zase vracím tím, že chodím na jeho zápasy fotbalu, takže se takto podporujeme navzájem. 

Ale myslím, že mluvím za všechny holky z týmu, když řeknu, že důležitá je pro nás i podpora ostatních našich fanoušků. Třeba pan a paní Škvorovi, kteří nás podporují takřka na každém zápase a je příjemné je slyšet z těch tribun jak chválí, když se nám něco podaří. Nebo i ostatní jako pan Andy, či ostatní příbuzní a kamarádi. Tímto  bych chtěla všem poděkovat za podporu našeho týmu a doufám, že to s námi vydržíte i nadále. 

Panthers Praha B – Tigers Jižní Město B 4:7 | online
Panthers Praha B – Slavia Praha 5:0
| online

Autor: Dan Škvor