Dvojboj s Olympem přinesl Mlžům B bronz

První novoroční turnaj nás zavedl na Zbraslav, kde jsme našli, mimo bludiště v prostorách haly, i již čekající soupeře.

Prvním sokem bylo družstvo z Prague Tigers. Tigers již klasicky hrozili z rychlých brejků, my naopak z kombinací na půlce soupeře. Sice se nám podařilo jako prvnímu vstřelit gól, nicméně dlouho jsme se neradovali, protože ze sporné situace v předbrankovém prostoru jsme vedení bleskurychle ztratili.

Druhý poločas pak patřil nám, podařilo se nám odskočit o dvě branky, soupeři tak nejspíš nezbylo nic jiného, než faulovat a tím svůj tým ještě oslabit minutovými a dokonce i tříminutovými tresty. Z přesilovek se nám gól již nepodařilo dát, tedy konečně skóre 3:1.

To druhý zápas už byl něco jiného. Olymp byl týmem, který určoval tempo hry. V několika prvních minutách jsme sice dostali 3 opravdu nesmyslné góly, které si hledaly cestu skrz několik odrazů od našich i soupeřových kopaček, ale i tak jsme se do útočných akcí moc nedostávali. Tlak Olympu neustával, góly přibývaly, avšak jen pro soupeře. Konečné skóre 0:7 byl nakonec dobrý výsledek, neboť nebýt skvěle chytajícího gólmana, výsledek by byl určitě dvojciferný.

Čekal nás tedy zápas o třetí místo. Soupeřem se stal druhý tým Olympu, takže jsme jim měli určitě co vracet. Zápas to byl pro oko diváka vynikající, pro trenéry už nikoli, neb každý tým chvilku tahal pilku. Zprvu jsme vyhrávali, po chvilce prohrávali. Dokonce jsme proměnili i nájezd, na nějž brzy navázal i gól ze vzduchu a zároveň tedy gól vítězný. Těsná výhra nad Olympem nám přinesla bronz.

Na celém turnaji s námi také hájily pantherské barvy malé princezny ze spřátelené klubu z Texasu, tímto jim patří velké dík a pochvala za převedenou hru a kuráž, se kterou se vrhly do každého souboje o balónek. Přejeme Vám ještě všechno nejlepší do nového roku, ať se daří nejen po florbalové stránce. Děkujeme rodičům za podporu na turnajích a brzy na viděnou! 🙂

Panthers Praha B – Prague Tigers :-)
Panthers Praha B – Olymp Florbal :-(
Panthers Praha B – Olymp Florbal :-) 
(o 3. místo)

Autor: Petr Vobecký