Mladší žákyně vyválčily v Chýni postup!

První turnaj nového roku zavedl Mladší žákyně do Chýně, kde se postupně utkaly s Black Angels, Wizards a Texasem.

Prvním soupeřem nám byl celek Black Angels, který již měl za sebou jeden zápas. A bylo to poznat od první chvíle. Vstup do utkání se nám vůbec nepovedl, soupeř nám brzy nasázel tři góly, zatímco my kontrovali brankou jedinou. Hodně nás v té chvíli podržela skvělá Julča, která držela naše naděje.

Druhá část byla o něco lepší, soupeř už se tolik neprosazoval a nám se podařilo snížit o jednu branku, záhy ovšem soupeř opět vymetl naší branku, a to naposledy. Nám se ještě povedlo jej zatlačit a snížit na rozdíl jediné branky, i přes veškerý tlak v závěru jsme ale alespoň an remízu nedokázali dosáhnout.

Po jednozápasové přestávce tu byl druhý soupeř, tentokrát Wizards, který v úvodu porazil již zmiňované Black Angels. Začátek byl z naší strany o něco lepší. Bylo poznat že už také máme za sebou jeden zápas a vstup do toho druhého se lépe vydařil nám, když jsme šli do vedení 2:0. To jsme si navíc udrželi až do samotného konce i díky Julče v bráně, která si naprosto zaslouženě připsala vychytanou nulu.

Vlivem asi pěkného počasí se nám podařilo i přes prohru a výhru vyhrát naší minitabulku ve skupině a šli jsme tak do finále, kde nám byl soupeřem domácí Texas. Znovu jsme měli lepší vstup my, byť nám vedení dlouho nevydrželo a soupeř dokázal dotáhnout skóre až na remízu.

Ta se na světelné tabuli držela opravdu dlouho, což se přestalo líbit Zuzce a tak nechytatelnou pumelicí vrátila Panterky do vedení. To podtrhla skvělá Julča a po vítězství tak můžeme slavit postup do vyššího koše, který pro nás bude testem toho, co opravdu umíme.

Rudná Panthers Praha – Black Angels :-(
Rudná Panthers Praha – Wizards :-)
Rudná Panthers Praha – Texas Longhorns :-) 
(o 1. místo)

Autor: Toli