Dorostenky vybojovaly na Vinohradech bod

Dorostenky vstoupily do nového roku dvěma těžkými zápasy proti rezervám Bohemky a Tigers, ze kterých si nakonec odnesly jeden bod.

Utkání s Bohemians pohledem gólmanky Monči:

Vstup do zápasu se nám moc nepovedl a hned po pár vteřinách jsme dostaly gól. Po něm jsme skóre držely a snažily se nedělat chyby. Po dalších inkasovaných gólech jsme nakonec dokázaly skórovat i my. Hodně nás v bráně držela Terka která ukázala skvělé zákroky. Další branku už jsme ale přidat nedokázaly a soupeř se tak radoval z výhry 7:1.

Utkání s Tigers z pohledu gólmanky Terky:

Do zápasu jsme vstoupily lépe my než soupeř. Dokázaly jsme ubránit protiútoky soupeře i díky skvělé chytající Monče. Po chybě soupeře jsme dostaly možnost zahrát si přesilovku. Pak jsme ale chybovaly a soupeř dostal šanci srovnat skóre v trestném střílení, které však Monča výborně vychytala. V té samé přesilovce se nám podařilo nakonec vsítit branku, leč jsme si bohužel nedokázaly malý náskok pohlídat a soupeř na konci zápasu k naší smůle srovnal na konečnou remízu 2:2.

Utkání s Tigers z pohledu trenérky Elišky:

Tento turnaj jsem byla jen na jednom zápase, můžu ale s čistým svědomím říct, že holky do něj daly vše a poctivě ho odmakaly. I při sestavě 7+2 běhaly, hrály aktivně na své vlastní polovině a dokázaly se soupeřem uhrát remízu (bohužel, protože to dlouho vypadalo na výhru). Zajímavé ale je, že ze sestavy 15+2 se na první zápas dostavilo pouze 6 hráček do pole, přičemž většina chybějících nebyla omluvena. Tohle je věc, která by se neměla stávat. Florbal je týmový sport, kde nejde jen o vás a neomluvené absence bohužel celý tým a turnaj velmi ovlivnily.

Panthers Praha – FbŠ Bohemians B 1:7 | online
Panthers Praha – Tigers Jižní Město B 2:2 
| online

Autoři: Terka Rožumbergová, Monika Rožumbergová, Eliška Škvorová