Tříkrálová výhra žen v Liberci

15. kolo Extraligy žen bylo v ledasčem výjimečné: jednalo se o zápas po vánoční pauze, což by ještě před nějakými patnácti lety znamenalo jistou smrt – to by totiž Liberec byl v největší formě právě před blížícím se Pohárem mistrů. Jenomže časy se mění a toto období pamatuje už jenom hrstka současných účastníků.

Další mimořádností byl tradiční novoroční trenérský supl, kdy většina trenérů odjíždí na švédský turnaj Gothia a v neposlední řadě ligový debut naší menší golmanky Elišky.

Věci, které se daly vyřešit dopředu byly dané, na místě jsme pak řešili podrobnosti a slova trenérů o tom, že hráčky vědí, co mají hrát, měl za úkol prověřit právě Liberec, krčící se na posledním místě tabulky, zatím marně čekající na první body a zázrak pod Ještědem, čili na první pohled pro ně celkem dobrá příležitost.

Zastupující trenér oprášil starou teorii o tom, že jsou v zápase důležité i věci, na které se s přehršlí taktiky často zapomíná a na kterých jde hlavně zapracovat okamžitě a týmu nadiktoval v tomto v celku jasné pokyny a jeho tým se jich překvapivě větší část času držel a vypracoval si tak pohodový náskok (7:2 v polovině utkání a v úvodu třetí třetiny dokonce 10:3), aby pak vyzkoušel, jaké to je, když se hrát přestane a zlepšený tým Liberce toho dokázal mistrně využít ke korekci skóre a našemu znervóznění.

Holky však prokázaly zkušenost a chladnou hlavu, když zase přitáhly a v brankovém rozdílu opět odskočily na konečných 13:6, což je překonání rekordu v počtu vstřelených branek v extraligovém utkání Panterek!

Rekordní bodový zisk taky zaznamenala Nikola Staňková za epických 3+3 a po zásluze se stala hráčkou utkání.

15. kolo Extraligy žen: FBC Liberec – Panthers Praha 6:13 (2:4, 1:3, 3:6) | online | stream

Komentář trenéra domácích (Tomáš Jakubík): „Zápas opět po delší době a ještě po vánocích. Začátek celkem dobrý, prostřední část horor asi nejhorší zatím co jsme měli. Ke konci holky šli po morálu začali hrát více na míčku a hrozit. Bohužel tohle nestačí, do obrany by jsme měli hrát tak jak umíme se silnými soupeři. Děkuji soupeřkám za zápas a přeji hodně štěstí ve zbytku sezony.“

Komentář trenéra hostů (Štěpán Weber): „Vánoční přestávka prospěla asi více domácím, než nám, i tak jsme ale potvrdili kvalitu a v první polovině utkání jsme se drželi pokynů a v druhé jsme pak těžili z náskoku. Pozitivem je, že jsme odehráli na tři formace, zapojili všechny hráčky a zlepšená hra Liberce. Díky všem za zápas a zdravíme trenéry do Švédska :-)“

Crazy Liberec – Panthers Praha 6:13