Předvánoční juniorské výlety

Poslední víkend před Vánoci se Junioři vydali na dalekou cestu do Karlových Varů. Našim soupeřem byl tamní FBC Hurrican KV, kteří si minulé kolo vyšlápl na druhé Kladno a pomohl nám navýšit náskok v čele tabulky. 

To ale znamenalo, že to nebude jednoduchý zápas, což se záhy potvrdilo. Kluci nastoupili v oslabené sestavě a navíc vstoupili do zápasu vlažně a velmi záhy už prohrávali. Soupeř byl aktivnější a vyhrával i osobní souboje. Občas ale svou snahu přehnal a tak jsme dostali výhodu přesilové hry. Přesto, že to nebylo sehráno úplně dokonale, podařilo se tuto výhodu využít a dostat se do zápasu. Bohužel to byl poslední světlý okamžik první periody a kluci naopak ještě dvakrát inkasovali, takže odcházeli zpytovat svědomí do šaten za nepříznivého skóre. 

Někteří působili unaveným dojmem, protože předchozí den se zúčastnili Panthers Cupu, který se protáhl do nočních hodin. Soupeř ve druhé třetině ještě přidal na agresivitě, až začaly od hokejek odlétat jiskry. Vary rychle navyšovaly skóre po našich chybách nebo našem nedůrazu na brankovišti až na hrozivých 7:2. Při čtvrté početní výhodě kluci sehráli dobrou kombinaci přes levou stranu s finální přihrávkou na střed, kde byl volný Jenda Kšír, který vykřesal malou naději. 

Chvíli na to několik vteřin před koncem třetiny ještě utekl Maňas, který snížil opět na rozdíl jen tří branek. Toto byla nejlepší pasáž zápasu z naší strany. Ve třetí třetině pokračoval stejný obraz hry jako v periodách předešlých, přestože jsme hru stáhli na dvě lajny. To již nehrál ani Márt, kterého poslal jeden ze soupeřů zezadu do rozepnutých mantinelů, a vlasatému juniorovi už zbývalo jen ledovat naražené koleno. Po ošetření byl již i Hajži a Jenda, oba po sekerách přes ruce. 

Při naší šesté početní výhodě se soupeři podařilo dokonce dvakrát skórovat, jednou z nájezdu a jednou z brejku. Ještě v závěru kluci dokázali upravit skóre o dvě branky v náš prospěch, ale to již byla jen labutí píseň.

Nedělní výlet směřoval na sever, konkrétně do Chomutova. Minulý zápas s tímto soupeřem zachraňovali v samotném závěru a vyhráli ho jen o jednu branku. Takže jsme předpokládali, že to bude opět zajímavý a napínavý zápas. Sestava již byla doplněna o kluky, kteří v sobotu nastoupili za muže, takže jsme do zápasu nastoupili na kompletní tři formace. 

Od začátku zápasu bylo jasné, že soupeř bude hrát celý zápas hodně aktivně a nebude čekat, co vymyslí naši kluci. A také to byli domácí, kteří se ujali vedení. Odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat. Nejdříve naše druhá lajna a krátce po ní i naše první otočila misky vah na naší stranu. Když jsme v polovině třetiny dostali výhodu jednoho muže v poli, vedli jsme již 3:1. Pak odešel pykat Waldy za přehnanou snahu při napadání, ale naše obrana byla pevná. Když do konce třetiny zbývalo jen několik vteřin, posunul Míša balónek na rozběhnutého Márta a ten se nemýlil. Na světelné tabuli svítilo 19:59. Do šaten jsme tedy odcházeli za pohodlného vedení. 

To jakoby kluky trochu uspalo a v druhé třetině převzal otěže zápasu tým domácích. Ve skóre to byl posun jen jednu branku, přestože několikrát zazvonila za Dominikem tyč a několikrát vytáhl reflexivní zákrok. Až zase jen pár vteřin před koncem (tentokrát Jára zleva) Márt srovnal výsledek ve třetině na 1:1. Na světelné tabuli tentokrát svítilo 19:56. 

Poslední třetina byl klasický juniorský florbal se vším všudy. Hrálo se bez obran nahoru dolu. Jen výsledek v poslední třetině byl 10:5 z našeho pohledu. Hned naši tři hráči zkompletovali hattrick, konkrétně Míša, Márt a Kája. Jára zase zápas dokončil s bilancí 0+5. Bohužel z pohledu trenéra to není obraz hry, který chce vidět, ale diváci se museli báječně bavit. Některé kombinace z pohledu diváka určitě stálo za to. Celkový výsledek se tedy zastavil na skóre 15:7 v náš prospěch, což je hezká tečka v posledním zápase tohoto kalendářního roku. 

Přejeme všem krásné a klidné prožití svátků Vánočních a hodně štěstí a zdraví v roce nadcházejícím  a doufejme, že kluci budou svými florbalovými dovednostmi bavit diváky i po celý zbytek sezony. Děkujeme všem za podporu, kteří váží čas a prostředky především při výjezdech na hřiště soupeřů.

Hurrican KV – Panthers Praha 11:6
Florbal Chomutov – Panthers Praha 7:15

Autor: Míla