Do Švédska v rekordním počtu!

Panteří výprava na turnaj ve švédském Göteborgu je zase o něco početnější než vloni. Na jeden z vrcholů sezony se tentokrát vydá hned sedmička družstev, které budou o cenné kovy bojovat v pěti různých kategoriích.

B12 – Mladší žáci

Premiéru na Gothii zkraje roku zažije většina nejmladšího panteřího výběru. Ten se bude snažit navázat na úspěch loňských Mlžů, kteří se probojovali až do finále a v něm nakonec oslavili zlaté medaile. Zkušenosti bude moci zúročit šestice panterčat, kteří vloni za výběr Mlžů B postoupili až do čtvrtfinále A – pavouka. Los naše letos jediné družstvo Mlžů přisoudil do skupiny 4, kde se netradičně utká hned s pěti soupeři – švédskými Jönköpingem, Lidköpingem, Höllvikenem, rezervou IBK Kungälv a norským NOR 92.

B13 – Starší žáci

Zopakovaní loňského zlatého tažení vyhlíží A-tým Stržů. Ten do Švédska jede v prakticky nezměněném složení a znovu tak bude patřit k velkým favoritům na celkové vítězství. Ve hratelné skupině 3 poměří síly zejména se slavným Pixbem, dalšími soupeři ze Švédska budou Gnosjö IBK, rezerva Fagerhultu Habo a dánští Strandby Tornados.

B13 2 – Starší žáci B

Výprava rezervy Stržů se bude snažit těžit jak ze zkušeností části týmu z loňska, tak zejména z povedeného podzimu. Vůbec první zkušenost s Gothií to bude pro 9 kluků, na které čeká obtížná skupina 5, složená navíc výhradně z týmů pocházejících ze švédské kolébky námi provozovaného sportu. Cesta dál vede přes FBC Lerum, FBC Vinga, jezery obklopené Vaxjö a rodiště Zlatana Ibrahimoviče, přímořské Malmö.

B15 – Dorostenci

Stříbrný tým z loňského B – pavouka má i po roce vysoké ambice a bude si brousit zuby na nějaký cenný kov, ideálně z lepší části pavouka, kam se vloni nedostal jen vinou horšího vzájemného zápasu se švédským Lerumem. Těžká skupina v podobě čtyř švédských soupeřů bude první překážkou. Postupně Panteři vyzvou rezervu FBC Engelholmu, IBK Alingsås, Kalmarsund Ungdom a IBK Lindome.

B17 – Junioři

Bronzovou medaili si vloni přivezl první tým Dorostu, který se probojoval až do semifinále A – pavouka kategorie B16, kde o účast ve finále přišel až na nájezdy proti Liberci. Jak to bude letos? Skupinu 2 otevřou Junioři s Växjö IBK, dalšími soupeři jsou pak švédští Mölndals a Åstorp/Kvidinge, které doplní norský Ajer IBK.

B17 2 – Junioři B

Velká premiéra Juniorů B, který jako jediný panteří výběr míří na turnaj bez kohokoliv v hráčském kádru, kdo by měl s Gothií nějaké zkušenosti. Toho si asi byli vědomí i pořadatelé, kteří Pantery zařadili do skupiny o netradičním počtu šesti družstev, rezervu Dorostu tedy čeká o zápas navíc. Soupeři budou švédští Grasholms, Engelholm a Lindås Rasta, které doplní dánský výběr Fredericksen Blackhaws a norští Vålerenga IBK.

G18 – Juniorky

To Juniorky si na počet Gothií ozkoušených děvčat stěžovat moc nemůžou. Kostra týmu zůstala, přibralo se několik posil a výsledkem je tým, který se bude chtít ucházet o místo v pozdějších fázích vyřazovacích bojů. Ještě předtím je ale třeba zvládnout skupinu 1, kde kromě české Dobrušky čeká také „švédská trojka“ v sestavě FBC Engelholm, Husquarna IK a Gnosjö IBK.

Turnaj ve švédském Gotebörgu začíná v pátek 3. ledna a potrvá do pondělí 6. ledna. Po pozitivních ohlasech z minulých let máme i tentokrát připravený liveblog přímo z místa činu, kde budeme informovat o všem, co se mezi Pantery na turnaji šustne. Sledujte i sociální sítě – na Facebooku se můžete těšit na pravidelné denní hlášení, u Instagramu doporučujeme sledovat zejména IG story. Držte nám palce!