Poslední dorostenecké tažení roku 2019

V neděli 15.12. se skupinka mladých dorostenců společně se svými trenéry vydala do pražské haly v Radlicích urvat body do tabulky s výhodou domácího hřiště.

Do prvního utkání proti Neratovicích jsme vstoupili dosti aktivně a dokonce byl k vidění i kombinační florbal, což nejedno srdíčko trenérské zaplesalo. Nejprve Ladra po lajně našel Marka, který vypálil dělovku. Následně Novotný v oslabení unikl a nedal golmanovi jedinou šanci. Je vidno, že Novotný s Hronem jsou skvěle sehraná dvojice, kdy si ladně vyťukali soupeře a navyšují vedení.

Opět Novotný v akci a kompletuje hattrick při hře 4 na 4. Do konce první třetiny Šetelík nekompromisně prostřeluje golmana. V první přestávce se na kluky apelovalo, aby udrželi tempo a nezačali si mysle, že zápas je již takhle vyhraný. Ve druhé třetině však došlo k polevení. Bauer v slibné šanci nastřeluje pouze golmana (většina by si myslela, že akce tímto končí), ale opak je pravdou a Bauer svoji střelu doráží za záda golmana. Následovalo oslabení, kdy jsme nebyli dost důrazní na brankovišti. Poslední třetina tohoto utkání nebyla ničím zvláštní – měli jsme 2 přesilové hry, které jsme bohužel neproměnili, málo jsme stříleli na branku.

Druhý match ve večerních hodinách jsme sehráli proti Tatranu, který v prvním utkání smetl dvouciferným výsledkem Ml. Boleslav. Začátek utkání byl trošku jinačí než toho minulého. První třetinu jsme drželi se soupeřem krok a leckdy byli i lepší. Úvod druhé třetiny byl z našeho pohledu stále lepší pro naše barvy. Však se to přibližně v polovině zápasu strhlo a začaly se načítat chybky v bránění a zbytečné předržování balonku na hokejkách, což vedlo k vedení soupeře. Primárně nedůraz na brankovišti společně s minimem střelby způsobilo vítězství soupeře.

Děkuji rodičům za podporu i při nepříznivém stavu. Přeji všem za celý trenérský tým krásné svátky, hlavně zdravíčko a štěstíčko. S většinou se uvidíme na turnaji ve Švédsku.

Panthers Praha B – Florbal Neratovice 6:1 
Panthers Praha B – Tatran Střešovice 2:8

Autor: Andy Nováková