Brněnský dvojboj Juniorek

Poslední turnaj tohoto roku čekal juniorky v Brně. Z prahy jsme vyrazili už okolo poledního, s několika málo zastávkami na D1. Po ubytování jsme se doklouzali na halu, kde probíhal zápas mužů Bulldogs Brno. Nutno podotknout, že atmosféra to byla skvělá a je škoda, že z x stovek diváků jich nakonec na juniorky zůstalo jen 20, bylo se totiž na co koukat.

Do utkání jsme vstoupily lépe, a to, když se nám během 7. minuty podařilo vstřelit dva góly. Bohužel Brno vzápětí odpovědělo a bylo vyrovnáno. Do konce třetiny jsme ještě mohly vidět, kromě klouzajících hráček (#parketyjsoulaska), ještě dva góly, přičemž každý tým vstřelil jeden a do šaten se šlo (čti klouzalo) za stavu 3:3. Hned na začátku druhé třetiny jsme dostaly šanci navýšit, bohužel se nepovedlo proměnit trestné střílení. Ani góly tam nikomu nepadly, do třetí třetiny byl tedy stav stále vyrovnaný.

Na začátku třetí třetiny se Ája rozhodla napravit neproměněný nájezd a střelou skoro z poloviny, po dlouhém míření, vrátila Panterky do vedení. A pak přišla noční můra nás všech. Přesilovka. Rozumějte naše přesilovka. A nebyly bychom to my, abychom opět neobdržely gól. Bylo tedy vyrovnáno a následně se Brnu podařilo odskočit ještě o jednu branku. Ke konci třetiny nás čekala další naše přesilovka a nejspíše u nás stáli všichni svatí, ale podařilo se nám nejenom neinkasovat, ale také vsítit.

Bylo tedy vyrovnáno a ani hra 4 na 4, které došlo po lehčí výměně názoru mezi Viky a jednou z protihráček, na tom nic nezměnila. Pětiminutové prodloužení uběhlo jako voda a góly nepřineslo. Šlo se tedy do nájezdů, kdy se po poněkud sporně uznaném nájezdu se radoval soupeř. Ale i tak jsme za bod rádi a nezkazili nám ho ani brněnští rodiče pokřikující na naše hráčky (#shame).

Druhý den nás čekal soupeř z Židenic. Že to nebude lehký zápas jsme poznali již v prvních šesti minutách, kdy se soupeř dostal do vedení. Dokonce třetiny se nám ale podařilo skóre vyrovnat a zápas byl tedy opět nerozhodný. Ani naše oslabení na tom v druhé třetině nic nezměnilo a do třetí třetiny jsme vstupovali za stále stejného stavu.

Ve třetí třetině už se radoval jen soupeř a nutno dodat, že oprávněně. Naše hráčky odešly trošku fyzicky a koncentrací již byly asi někde ve vlaku směrem do Prahy. I přesto je ale nutné připomenout ještě vychytaný nájezd písknutý proti nám a to, že se holky ani za stavu 5:2 při čase pěti minut do konce nevzdávaly. Po vzoru Švýcarska se trenér Lukáš Jenšík rozhodl pro hru v 6, ovšem bohužel ne vždy to vyjde, a tak jsme tentokrát odcházely z haly bez bodu.

Závěrem bychom chtěli vše poděkovat za podporu v uplynulém roce a popřát Vám to nejlepší do roku 2020. Doufáme, že se stále budeme vídat na většině zápasů.

Panthers Praha – Bulldogs Brno 5:6pn
Panthers Praha – Florbal Židenice 2:5

Autor: Elí