Divoká přestřelka v Rudné

Muže čekal těsně před svátky poslední ligový souboj. Už před zápasem se očekávala velká bitva dvou týmů, které se znají několik sezón. První letošní zápas na půdě týmu z Kobylis skončil těsnou prohrou Panterů. O náboj zápasu bylo tedy postaráno.

Do tribun si i díky předcházejícímu turnaji mládeže našlo cestu několik desítek fanoušků včetně domácího kotle s bubny a hlasivkami.
Úvodních deset minut zápasu hrálo vše do karet domácím, když se dostali do vedení 3:0 po brankách Koláře, Pokorného a Tomeše. Bohužel se po dvou povedených standardkách dokázali prosadit i hosté a bylo to už jen o jednu branku. Do konce třetiny se trefil ještě podruhé Tomeš a hattrick soupeře dovršil Neužil.

Výsledek 4:3 po první třetině dával naději na kvalitní podívanou a držel fanoušky na tribunách v napětí.
Ve druhé třetině přestřelka pokračovala, kdy se oba týmy střídaly v brankách až do stavu 7:6. Hattrick za domácí dovršil stylově brankou ve vlastním oslabení Tomeš.

Do třetí třetiny se domácí trenéři rozhodli stáhnout sestavu na dvě lajny, ale byli to hosté, kterým se poprvé v zápase povedlo vyrovnat na 7:7.  Minutu po vyrovnání opět poslal Pantery do vedení dorážkou Pokorný. V polovině třetí části se trefil každý tým v krátkém úseku po jedné brance. Za domácí to nebyl nikdo jiný než kanonýr dne Tomeš. V 55. minutě na sebe výrazně upozornil panterský talent Kája Petrák, který nechytatelně vymetl pavučinky z rohu branky Kobylis. A byl to gól vítězný. Do konce zápasu se sice za hosty prosadil kapitán Kočí, ale při hře hostů bez brankáře pojistil 3 body Pokorný. Konečný výsledek 11:9. Panteři opět vstřelili svému soupeři více než deset branek a do roku 2020 vstoupí na třetí příčce tabulky se ztrátou 4 bodů na vedoucí Orku.

15. kolo Národní ligy: Panthers Praha – Florbal TJ Kobylisy 11:9 (4:3, 3:3, 4:3) | online

Vyjádření trenéra Ladislava Hrmy: „Udělali jsme hodně individuálních chyb v obraně, které dělat nesmíme. Ještě, že máme tak parádní ofenzivu, která nás opět zachránila. Máme teď skoro tři týdny do dalších zápasů, kdy musíme dále pracovat na naší hře a udržet si střeleckou formu. Musím za celý tým pochválit vynikající fanoušky za podporu po celý zápas. Doufám, že je zápas bavil a najdou si cestu do Rudné i v příštím roce. Přejeme všem příjemné prožití vánočních svátků a vše nej do roku 2020.“