Ženy obraly Tatran!

Povedený návrat z reprezentační pauzy za sebou má ženský A – tým, jenž se na Stodole dokázal oklepat z nepovedeného úvodu a v malém derby s Tatranem nakonec slaví vítězství 6:4!

Právě začátek se ale mnohem více podařil domácím. Už na začátku páté minuty zůstala mezi kruhy nekrytá Želízková a ranou k tyči otevřela skóre. Ještě hůře pro bíle oděné bylo o chvíli později, kdy sice Tatran nevyužil přesilovku, krátce po návratu vyloučené Tůmové nicméně doskákal balonek k Matěvosové a ta už měla na hranici velkého brankoviště jednoduchou práci.

Panterky ale inkasované branky nesrazily, naopak se svěřenkyně dua Skazko – Jenšík začaly dostávat častěji do nebezpečných pozic, které prozatím dokázala krýt Drbalová. Dařilo se jí to až do samotného závěru první periody, v němž vyrazila nahození Slané jen před sebe a toho využila ke snížení dostatečně agilní Tůmová.

Jak se Panterkám nepovedl nástup do první části, tak na druhý pokus to dopadlo mnohem lépe. Už po necelé minutě utekla všem soupeřkám Šusterová a přesným projektilem pod ruku srovnala, téměř přesně o 300 sekund později navíc Jelínková využila zmatku před Drbalovou a poprvé poslala děvčata z Radlic do vedení.

To navíc vůbec nemuselo být jen jednogólové, Panterky totiž v tu chvíli na hřišti jednoznačně kralovaly a bylo jen otázkou času, kdy přidají dalšího fíka. Trochu paradoxně tak vyzní, když dalším na řadě byl Tatran, konkrétně Prontekerová, která zkrátka dostala příliš prostoru a z ojedinělého protiútoku stanovila průběžné skóre na 3:3. Navíc stačilo jen 20 sekund a Tatran si vzal vedení zpět, rozhozené řady hostujících hráček nedokázaly pokrýt agilní Bystrianskou.

Do šaten se nakonec šlo za vyrovnaného výsledku, neboť na konci 35. minuty srovnala po selhání jedné ze soupeřek Staňková. Zápas plný obratů pokračoval prakticky ihned po nástupu zpět na hřiště – znovu se bíle oděným podařil nástup a už po minutě hry doklepla neposednou mičudu za Drbalovou Pitterlingová.

Panterky poté spálili mnoho příležitostí k tomu zápas definitivně rozseknout, musely tak vyčkat až do 57. minuty, kdy definitivní pojistku na vítězství 6:4 přidala na středu osamocená Florianová.

Tatran Střešovice – Panthers Praha 4:6 (2:1, 2:3, 0:2) online | stream 

Komentář trenéra domácích (Marek Michálek): „Po dobrém vstupu přišla zasloužená facka. Chyběl nám „drive“, tahali jsme nohy, nevyhráli jediný souboj, propadli jsme v důrazu a proto jsme prohráli. Věřím, že v neděli to zase budeme my. Soupeři gratuluji k výhře.“

Komentář trenéra hostů (Pavel Skazko): „Od nás konečně zápas na který se dalo dívat. Super odmakané od každé jedné hráčky. Škoda promarněných šancí, mohlo být po zápase již dříve. Tohle je to, co jsme potřebovali do dalšího průběhu sezóny. Díky Tatranu za zápas a také naším super fanouškům.“