Předvánoční hody Mlžů B

Poslední turnaj před Vánoci čekal Mlže B, navíc poprvé ve druhém koši. I díky zástupkyním něžnějšího pohlaví jsme sice dokázali jednou vyhrát, bohužel k tomu přistála ještě jedna plichička a jeden křížek.

První duel s Neratovicemi byl ukázkovým příkladem spojení „vyrovnaný zápas“. Soupeř byl možná víc na balonku, na druhou stranu nebýt našich chyb, nic extra by s ním nevymyslel. Těch nepřesností bylo bohužel mnoho a tak jsme notnou část hrací doby dotahovali, díky dobře zvládnutým útočným akcím se nám ale s Neratovicemi dařilo držet krok. Nakonec z toho byla zasloužená plichta, nicméně také velký prostor pro zamyšlení, protože některé věci jsme soupeři darovali doslova zadarmo.

Proti Chodovu byly karty rozdělené jasně. V případě prohry jsme hráli o udržení, plichta by nás poslala do duelu o bronz a vítězství mělo znamenat finále. Průběh byl podobný jako s Neratovicemi s tím rozdílem, že Chodov na konci prvního poločasu utekl do dvoubrankového vedení po našich zbytečných chybách v obraně. Ve druhé půli jsme nejprve srovnali, abychom hned nabídli modrému soupeři vedení zpět. Až poslední dejme tomu čtyři minuty vypadaly z naší strany tak, jak by si všichni přáli – byli jsme v tlaku, na balonu a na stařičký kus plastu pod břevnem jsme lepili jedno razítko za druhým. I přes množství šancí však kýžené vyrovnání nepřišlo a museli jsme do duelu o udržení.

V něm jsme byli papírovým favoritem už jen proto, že Start byl z naprosté většiny cca o hlavu menší než většina Panterů. Chyb ubylo, naopak jsme začali ve velkém pálit tutovky, zejména ty, které dlohými výhozy v pravidelných intervalech zařizoval Tom Vosála. Tak jako tak jsme postupně odskočili do pětigólového vedení, jednou se prosadily i malé #princezny Kamča s Antekou a v poklidu jsme si došli pro udržení v koši.

Zamyšlení na závěr kalendářního roku? Pořád děláme kvanta chyb hlavně v zadních řadách, na druhou stranu nám v neděli chyběla polovina obrany. Chválíme Kamču s Anetkou za to, jak se popasovaly s hraním na klučičí soutěži a i všechny ostatní za projev v posledních turnajích. Netradičně také chceme vyseknout poklonu mladým rozhodčím, kteří celý turnaj zvládli s naprostým přehledem a dávají tak naději, že to může přeci jen být lepší.

Děkujeme rodičům za podporu a trpělivost během celého podzimu a budeme se těšit zase za rok. :-) Veselé Vánoce!

Panthers Praha B – Florbal Neratovice :-|
Panthers Praha B – Florbal Chodov :-(
Panthers Praha B – Start98 :-) 
(o 5. místo)

Autor: Paučis