Poslední představení Starších žákyň

Poslední turnaj v letošním kalendářním roce čekal Starší žákyně, které se představily v Kladně.

První zapeklitý úkol nás čekal při hledání vchodu do zápasové haly. Podařilo se to až po menší procházce. :-)

Úvodním soupeřem nám bylo SKV s dvanáctičlenným kádrem, zatímco Panterek se sešlo pouhých osm. První část byla naprosto vyrovnaná, soupeř se sice ujal vedení, ale na to se nám brzy podařilo odpovědět. Skóre 1:1 vydrželo až do poločasové přestávky, ve které jsme si za pomoci tradičních pomůcek – fixy a tabulky – dali pokyn jak dál bojovat. Úvod druhé části se znovu lépe vydařil Vinohradům, avšak opět se nám brzy podařilo odpovědět a po chvíli i jít do vedení zásluhou soupeřova vlastňáku. Definitivní pojistka přišla z naší strany chvíli před koncem, kdy Kamča ze standardky nechytatelnou ránou rozvlnila šibenici.

Po delší pauze nás čekala Mladá Boleslav, navíc jsme během toho přišli o další hráčku. Zápas to byl opět vyrovnaný a bojovalo se o každý metr na hřišti. Ve druhé půli už sice bylo vidět, že nám dochází dech a díla, bojovnosti jsme však stále měli dost a aktivnímu soupeři jsme houževnatě vzdorovali. Holky dřely, co to šlo, i přes konečnou porážku jim není co vytknout. Rád bych také pochválil Míšu, která nás celý zápas držela a díky ní skóre tolik nenarůstalo.

V samotném závěru turnaje nás čekal domácí výběr – Kladno. Na začátek jsme si naplánovali úspornější hru, přeci jen nebudeme pořád bláznit nahoru a dolů, ale jakoby se nic neřeklo. Navíc se Kladno naladilo na náš bláznivý zápasový rytmus a předvedená hra se tak musela divákům líbit. První gól jsme dali my, vzápětí ale přišla studená sprcha a domácí srovnali. Začalo to jiskřit, proti vyrovnanému stavu nicméně byla Kačka, která si mazácky poradila v souboji na mantinelu a následně vymetla víko.

Následoval blok plný nepřesností, který se přenesl i do druhé části. V té se soupeři podařilo srovnat, navíc při naší přesilovce, kdy si jedna z protihráček udělala výlet skrze naše obranné pásmo a ranou pod břevno poslala zápas do nájezdů. A byly to dlouhé nájezdy, plné nervozity. Rozhodla až neuvěřitelná 9. série, ve které to domácí nakonec urvaly pro sebe a slavily poslední vítězství v kalendářním roce.

I tak si našich 7 statečných + Míša zaslouží velkou pochvalu za to, jak celý turnaj zvládly. Pokud jste to dočetli až sem, vězte, že všem přeji krásné Vánoce a šťastný Nový rok!

Rudná Panthers Praha – SKV 4:2
Rudná Panthers Praha – FA Mladá Boleslav 1:3
Rudná Panthers Praha – Kanonýři Kladno 4:5sn
(o 5. místo)

Autor: Toli