Muži E zakončili kalendářní rok třemi body

Na poslední turnaj před vánočními svátky vyrazili Muži E do Berouna. Navzdory tomu, že nominace dorazila na email 2 hodiny před prvním zápasem, se všech 11 hráčů a 2 brankáři dostavilo včas na místo (dokonce nikdo nezamířil do sousedního Králova Dvora).

V prvním zápase nás čekal tým Šneci z Pěšin, který jsme v posledním měření sil porazili 7:3. Zároveň to byl souboj tabulkových sousedů, my měli 13 bodů, Šneci 11. Do utkání jsme vstoupili aktivněji a v šesté minutě jsme slavili gól na 1:0, který si do své brány srazil obránce soupeře. Náš tlak pokračoval celý zbytek třetiny, ale ke střelbě jsme se kvůli dobré poziční hře Šneků téměř nedostali. Naopak jsme před koncem první třetiny inkasovali vyrovnávací gól. 

Celou druhou třetinu jsme měli víc ze hry, ale soupeř nás nepustil blíž, než na 6 metrů od brány a většina našich střel končila vysoko nad brankářem. Naopak Šneci dokázali jedno z mála zaváhání v obraně využít a skóroval na 1:2. Tento stav vydržel do konce 2. Třetiny.

A bleskově soupeř udeřil v poslední třetině gólem na 1:3. 7 minut před koncem zápasu se nám povedlo snížit na 2:3, když si protivník podruhé srazil míček do své branky. Ale naděje nám vydržela přesně 17 vteřin. Soupeř bleskově odskočil na konečných 2:4. Šneci nás tak odsunuli na 6. místo tabulce.

Páté místo jsme si mohli vzít zpět po zápase s Lokomotivou Zdice, která okupuje poslední místo tabulky. Nicméně vstup do utkání nebyl jednoduchý a počet šancí vyrovnaný. Soupeř se i v sedmi rozhodl, že bude s námi běhat, na což jsme si pár minut zvykali. V 7. minutě se ale trefil David Volek a na našich florbalkách byl o poznání větší klid, který umocnila i ubráněná přesilovka. 

Ve druhé třetině nám svou nedbalostí soupeř nabídl dvě trestná střílení (to druhé si můžete prohlédnout pod článkem). Nejprve kapitán Martin Denk neproměnil, ale naše převaha pokračovala a David Volek vstřelil svůj druhý gól učebnicovou kličkou z druhého trestného střílení. O minutu později si připsal i asistenci na 3:0, když gól dával Adam Král. Ke konci druhé třetiny se soupeři ze situace 2 na 1 povedlo snížit na 3:1, ale o půl minuty později navýšil kapitán Martin Denk naše vedení na 4:1. Ve druhé třetině se oba týmy prosadily ještě jednou a do třetí třetiny jsme šli s výhodou tří gólů – 5:2.

Ale ani to nám nestouplo do hlavy, naopak jsme už neinkasovali a David Volek dokonal hattrick a zvýšil na konečných 6:2

Panthers Praha E – Šneci z Pěšin 2:4
Panthers Praha E – Lokomotiva Zdice 6:2

Autor: Filip Martinkovič