C-POWER naděloval soupeřům pod stromeček branky!

Poslední letošní turnaj C POWER provázela čísla 10, 22, 37 a 900. Kdo uhádne, k čemu se vztahují, než si přečte tento článek, dostane pusu od všech členů týmu (jupí). Pokud vás tedy zajímá, co tato čísla znamenají, čtěte dál. Pokud ne, nemáte rádi florbal!

Prague Tigers B – Panthers Praha C POWER – 2:7 (0:2, 1:2, 1:3) | online

Pátý turnaj této sezony nám svedl do cesty staré známé Tigers, neboli jak si říkali dříve Athletics (a ještě před tím někdy za dob komunistů, kdy v ČR hrál florbal jen David Ghali, FBC Apollo). V minulé sezoně jsme je jednou porazili, jednou oni nás, letos zatím suverénně vedou naši ligu, takže jsme očekávali tuhý boj. Z toho důvodu jsme povolali do prvního útoku posilu z jiné dimenze Pokyho, k němu se přidal Matěj Kříž a pochroumaný Daneček se tak posadil pouze na trenérskou sesli. Druhou lajnu při absenci Schurleho přijel z Afriky oživit opálený Dalík, Khurny se pak už asi definitivně přesunul na beka.

Začátek zápasu překvapil bookmakery a hlavně nás samotné, když jsme po první třetině vedli 3:0. Nejdřív se po Bendíkově přistrčení lobíkem šťastně poprvé v sezoně trefil Fanda, pak v oslabení poslal padající list do šibenice Štajn, který následně navýšil na rozdíl tří branek po krásné sólové akci Pokyho. Je potřeba zmínit, že mezitím nám rozhodčí soupeři neuznal dva góly a Zeke k tomu pochytal několik slibných tygřích šancí. Nehledě na to jsme ale klidně mohli vést o 5 nebo 6 branek – to by si ovšem Benďa musel lépe seřídit mířidla. Nově sestavená druhá lajna hrála jako z plezíru – Dalík s Fandou vysílali Bendíka do jednoho nájezdu na golmana za druhým, jediné co tomu chybělo, byly góly. Celkem jsme Benďovi v zápase napočítali 10 (a pozorný čtenář už ví) megašancí, z nichž nakonec vytěžil jen jeden gól, na druhou stranu je obdivuhodné, že se do tolika šancí dostal.

Lídra soutěže průběh zápasu evidentně zdravě naštval a hráči soupeře nás v druhé části na delší dobu zavřeli v obranném pásmu. Naše obrana však velmi dobře blokovala střely a krom pár pokusů z dálky jsme tak Tigers k ničemu moc nepouštěli. Výjimkou pak byla 4 zbytečná vyloučení (2x Štajn, 2x Khurny), z nichž naštěstí soupeř využil jen jednu přesilovku. Štajn pak neproměnil nájezd, Bendík se následně ze své nejmenší šance konečně prosadil (tečí Dalíkova nahození ze standardky) a gól vstřelil i soupeř (4:1). Případné drama nedopustil Poky, který si několikrát narazil se Štajnem a pak nekompromisně zavěsil z první pod víko. Tigers ještě jednou dokázali snížit, pak se ale sami hloupě připravili o možnost utkání zdramatizovat. Janebovu hlášku na rozhodčí „vy jste ale matláci“ totiž sudí ocenili nejdříve trestem 2+10, aby následný viníkův ironický potlesk doprovodili ještě červenou kartou. Zbytek zápasu jsme tak mohli dohrávat v pohodě, gól po spolupráci s kolegou z obrany Petrem Svojítkou vstřelil v přesilovce Dejv, konečné skóre 7:2 a svůj hattrick pak završil Štajn, kterého v přesilovce nádherně našel před bránou Khurny.

O jak cennou jde výhru nám pak kluci z Tigers ukázali ve svém druhém zápase, kde evidentně vyhecovaní prohrou s námi rozdrtili nebohé Black Angels šíleným skóre 22:4!

Panthers Praha C POWER – Prague Amigos CRPA 11:3 (4:2, 4:0, 3:1) | online

V druhém zápase (už bez Pokyho, který místo sbírání bodů odjel dřít na Áčko) jsme se poprvé v historii potkali s partou nadšenců jménem Prague Amigos. Kluci jsou v lize třetí od konce a tomu odpovídal i průběh zápasu. Amigos vzdorovali cca deset minut, než se jim totálně rozpadla hra – nejdřív Dejvova skákavá přihrávka dohopkala až do branky, pak se začala činit skvěle hrající druhá lajna. Fanda zapsal rychle po sobě dva krásné góly, nejdříve po kombinační akci s Bendíkem rychlým švihem k tyči a následně naprosto mazácky provedeným trestným střílením – míček si párkrát přehodil na hokejce a pak ho nekompromisně napálil do šibenice. První třetinu jsme ukončili ukázkovým brejkem, kdy Zeke z brány hodil míček přes půl hřiště tak přesně, že tím vyřadil oba obránce soupeře a vyslal Bendíka do nájezdu. Ten si při něm vynahradil frustraci z prvního zápasu a svoje sólo zakončil geniálním lobem přes golmana. Od obou našich plejerů fantastická akce. Od druhé třetiny bylo na hřišti jen jedno mužstvo (kdo nedával pozor – byli jsme to my) a tak se začalo skóre navyšovat. Petr Svojitka svůj agilní výkon korunoval gólem na 5:2 dorážkou vlastní střely, skvěle hrající Dalík pak potěšil oko fajnšmekra nádherně trefenou střelou ze vzduchu – 6:2. Na konci třetiny se k druhé lajně přidala i ta první – Matěj Kříž nejdřív trefil na 7:2 do prázdné, za 30 vteřin pak Štajn vystihl rozehrávku soupeře, prošel přes dva beky a střelou za nohou pod víko upravil už na 8:2 (pak se hodně křičelo, za což se autor článku všem omlouvá :-D). V poslední třetině se jako trenér budoucnosti ukázal Daneček, když nám nakázal dát soupeři desítku, což se taky splnilo. Bendík nezadržitelně skóroval z výběhu, za pár minut pak nahrál Dejvovi, který si vzpomněl na dobu, kdy byl ještě mladý a nadějný rychlý štírek (a že musel vzpomínat dlouho) a nádherně si povodil dva soupeře i gólmana a pohodlně zavěsil. Poslední dvě minuty jsme chtěli ještě dopřát gól Vaškovi, který měl do té doby na turnaji smůlu a nepobral ani bod, Dejv to ovšem při akci 4 na 1 nevydržel a po několika přihrávkách utnul kombinaci střelou do šibenice.

Pátý a letos poslední turnaj se nám tak jak výsledkově, tak herně náramně povedl. Před dohrávkou jsme poskočili v lize na druhé místo (o to jsme pak zase přišli, máme ovšem méně zápasů). Za zmínku stojí výkon druhé lajny, která se v některých předchozích zápasech trápila, dnes ovšem kluci doslova zářili, stříleli nádherné góly, překvapovali kombinací a hráli také zodpovědně dozadu. Velmi tomu pomohl návrat Dalíka, probuzení Bendi a nadšený výkon Fandy. Další dobrou zprávou jsou výkony Khurnyho – po přesunu do obrany se z něj stal pilíř týmu, výborně brání a jako bývalý útočník umí samozřejmě i podpořit ofenzivu. K obraně je potřeba říct ještě jednu věc – dlouhodobě se potvrzuje, že dostáváme málo gólů. Ve třech minulých sezonách v řadě byl Zeke vždy golman s nejmenším průměrem branek na zápas a letos to není jinak. V 10 zápasech jsme dostali jen 37 gólů – o dvacet (!) méně, než jakýkoli jiný tým v lize a například o 44 méně než nejhůře bránící tým soutěže Amigos.

Tenhle podařený turnaj se také podepsal na výši týmových pokut, které dosáhly na nevídanou částku 900 kč za turnaj (standard bývá 300-400 kč). Když to tak půjde i v dalších týdnech a měsících tak budeme moct pomalu přemýšlet o postupu a těšit se na bohatou posezonní party. C-POWER!!!

Bodování turnaje

Štajn                   8 (5+3)
Bendík                6 (3+3)
Fanda                 4 (3+1)
Dejv                    4 (3+1)
Svojítek              2 (1+1)
Poky                    2 (1+1)
Matěj                  2 (1+1)
Dalík                   2 (1+1)
Khurny               2 (0+2)
Zeke                    1 (0+1)

Autor: Martin Eckstein