Místo pátku 13., sobota 14.

Poslední hrací kolo tohoto kalendářního roku si připravilo pro naše mladší žáky “výhodu“ domácího prostředí spojenou s pořádáním prvního koše. V cestě za vítězstvím nám stálo několik nástrah, nejen v podobě soupeřů.

V prvním zápase s Tatranem jsme předváděli na naše poměry, až nezvykle dobrou hru vzhledem k tomu, že vstupy do turnajů nám skoro nikdy nevychází optimálně. Bohužel jsme vytvářeli až příliš mnoho chyb plynoucích z pasivity, nedůrazu a nehlídání hráčů, které soupeři jako je tento dokáží trestat. I přesto nakonec sympatický výsledek 4:5.

Po poměrně dlouhé pauze mezi zápasy nás vyzval další pražský tým – Chodov. Daleko lepší a důslednější hra do obrany přinesla své ovoce. Kluci celkově zlepšili vše, co bylo třeba a podle toho vypadal i obraz zápasu. Věci, které jsme však ovlivnit nedokázali bohužel trochu pokazili celkový dojem. Dva ze tří našich obránců utrpěli vážné šrámy – jeden na duši a druhý na těle. Při nešťastném střetu Alfa se soupeřem bohužel domácí zadák zlomil jeho hůl a musel tak rychle opustit bitevní pole směrem ke střídačce. Druhý zmiňovaný je Prokop, který v nepřehledném souboji dostal sice nechtěný, ale velice nepříjemný zásah do obličeje. Po tomto zásahu následoval větší trest pro chodovského hráče a my tedy měli možnost s vývojem utkání něco udělat. V početní výhodě se nám však podařil vstřelit pouze jediný gól a soupeře jsme v závěru z mnoha slibných šancí nedokázali přetlačit a strhnout vítězství na naši stranu.

V posledním zápase si kluci spravili chuť a udělali radost nejen sobě, ale i přihlížejícím divákům a mně. Jak hra dozadu, tak i hra dopředu měla hlavu a patu. Krása střídala nádheru a my si s chutí zastříleli. Dle mého to byl náš nejlepší zápas tuhle sezónu, co se předváděné hry týče, kdy jsme chyby téměř nevytvářeli a když už, tak to byly spíš chybičky. Skvělý a obětavý výkon kluků v poli podtrhovaly neméně skvělé výkony obou našich gólmanů po celou dobu turnaje.

Děkujeme všem rodičům a fanouškům za podporu a těšíme se opět na shledanou v novém roce!

Panthers Praha – Tatran Střešovice :-(
Panthers Praha – Florbal Chodov :-(
Panthers Praha – Start98 :-) 
(o 5. místo)

Autor: Domez