Muži opět zapsali dvouciferné vítězství

V předposledním kole před vánoční přestávkou čekalo naše elitní družstvo mužů zápas se sousedem v tabulce, konkrétně Wizards DDM Praha 10. Po jednoznačném vítězství minulý víkend byli kluci naladěni do zápasu pozitivně. Soupeř naopak poslední dvě kola těsně prohrál, proto určitě pomýšlel na body, protože tabulka je nesmírně vyrovnaná a každá ztráta velmi bolestivá.

Soupeř nastoupil pouze ve dvanácti borcích do pole, takže bylo jasné, že zápas zahájí jen na dvě formace. Utkání začalo velmi opatrně a první dvě střídání se určitě dají označit za „oťukávací“. Ale už ve třetím střídání se po chybě na středu hřiště prosazuje Krůša a tím přináší klid na naše hokejky. O pár minut později provedla rozborku obrany domácích naše první lajna a vedli jsme o dvě branky. V polovině třetiny jsme dostali výhodu jednoho borce v poli (nutno podotknout, že to tento zápas nebylo naposledy). Přestože tato přesilová hra nebyla sehrána vůbec špatně, gólově jsme prosadili těsně po skončení v duchu přísloví „nedáš – dostaneš“. Soupeř se rovnou z trestné lavice dostal do šance, ale z následného rychlého brejku jsme se prosadili my a stav byl 3:0 v náš prospěch. Dvě minuty před koncem třetiny přehnal svůj důraz u mantinelu Pták a měli jsme možnost vyzkoušet si i hru v oslabení. To jsme zvládli bravurně a do šaten jsme tedy odcházeli za pohodového vedení.

Druhou třetinu začali domácí o poznání aktivněji a po necelých čtyřech minutách se náš náskok smrsknul jen na rozdíl jedné branky. Odpověď ale na sebe nenechala dlouho čekat a po dvaadvaceti sekundách Poky zvyšuje zpět na rozdíl dvou branek. Před polovinou zápasu opět přehnal důraz při práci s hokejkou jeden z domácích a když ho o dvacet vteřin později napodobil kolega, dostali jsme výhodu dokonce dvou mužů v poli. Tou by se pohrdat nemělo a tak byl výsledekm rozdíl tří branek v náš prospěch – svou první branku tohoto večera dal Lous. Tuhle situaci neustál ani domácí gólman a nechal se v pokračující přesilovce vystřídat svým náhradníkem. Pak jsme byli nedisciplinovaní my a nabídli soupeři výhodu přesilové hry. Nejdříve své náčiní namotal do culíku Poky, krátce po jeho návratu byl pak odeslán na lavici hanby Pája, a to za sekání – tuto výhodu už soupeř zužitkoval. Domácí se možná ještě radovali na lavičce a trestná lavice ještě nevychladla, když ji odešel opět zahřát jeden z Wizards.. Vydržel tam naštěstí jen 8 vteřin a my jsme opět vedli o tři. Že se nehrálo v rukavičkách potvrdil svým zákrokem holí Lombi, který šel opět ohřát trestnou. To, že tam vydržel do konce svého trestu, svědčilo o dobré obraně v této situaci.

Třetí třetina pro nás začala skvěle a již po třech minutách bylo skóre 8:3 pro nás. Soupeř na to ale dokázal rychle zareagovat a duo Lazárek – Šrámek snížilo na rozdíl 4 branek. O chvíli později domácí opět přehnali svůj důraz a odešli opět „bručet“. My jsme bohužel zaváhali při střídání a domácí Šrámek proběhl celé hřiště a neomylně skóroval. Při oslavě ale proběhl kolem naší střídačky a chtěl si se všemi plácnout za to, jak jsme mu krásně „namazali“. Rozhodčí to ale ocenili trestem 2+10, takže bylo jasné, že trestná nevychladne do konce zápasu, navíc tím poslal domácí do tří. Tuto výhodu jsme tentokrát využít nedokázali. Vyloučením ale ještě nebylo konec, kdy nejdříve trest dostali domácí. Netrval dlouho, protože ho po necelých třiceti vteřinách doprovodil Krůša. Je pravda, že u stolku časoměřičů se nenudili, protože si bylo pořád s kým povídat!!! Ani jedna z těchto výhod již využita nebyla. Ještě před návratem Šrámka ale zvýšil Lous již 9:5. Soupeř již v čase 56:20 začal hrát v šesti a zvyšoval tlak a také se mu podařilo korigovat. Poslední slovo ale měl Lous, který zkompletoval hattrick.

Co na závěr? Kluci dokázali podruhé v řadě vyhrát dvouciferným výsledkem a ukázali, že dokáží být v útočné fázi efektivní. Vyzdvihnout můžeme i hru v oslabení, přestože jednou inkasovali. Negativní věcí je velké množství vyloučených, kterých bychom se měli v budoucnu vyvarovat. Děkujeme samozřejmě divákům, kteří oželeli semifinále MS žen a vyrazili kluky podpořit.

Wizards DDM P10 – Panthers Praha 6:10 online

Autor: Míla