Junioři si dali „Plzeňský víkend“ a berou další dvě výhry při skóre 24:7

Plzeňský dvojboj čekal naše Juniory na domácí hale v Rudné. Nejprve v sobotu přijela aktuálně třetí Slavia a v neděli poslední tým tabulky FBC. Oba týmy jsme již letos jednou porazili a po prohře v posledním kole na Kladně jsme se chtěli odrazit k další vítězné sérii.

Zápas proti Slavii byl začátkem florbalového víkendového maratonu, kdy velká část hráčů, trenérů a diváků absolvovala více než 3 utkání. Slavia vinou časové kolize se zápasem divizních mužů dorazila ve značně omlazené sestavě, což se mohlo jevit jako rozhodující. Kluci však bojovali na 100 % a musíme jejich výkon ocenit, protože obraz hry nevypadal v žádném případě jednoznačně, ačkoli konečné skóre už víceméně ano. Od začátku jsme měli míček více na našich holích a byli jsme i nebezpečnějším týmem, ale velmi brzy se dostavila nekoncentrace a řekl bych i určité uspokojení, což mělo bohužel negativní dopad na atraktivitu utkání, náboj a nasazení našich hráčů. Ačkoli jsme postupně navyšovali vedení a soupeř trestal jen některé naše fatální chyby v rozehrávce, utkání se hrálo, protože se hrát mělo a chyběla tomu jakákoli nástavba. S výsledkem můžeme být spokojení, protože stav 11:4 by mohl značit, že jsme na hřišti dominovali, což je na jednu stranu pravda, ale na tu druhou bychom mohli použít rčení o jednookém králi.

Následně se část juniorů přesunula na zápas Mužů proti Wizardům, kde přispěli k další výhře. Dorostenci si v neděli dali k snídani a obědu dva zápasy v Plzni a následně dorazili i na nedělní zápas proti FBC do Rudné. Konec maratonu byl tedy blízko.

V prvním vzájemném utkání jsme vyhráli jednoznačně 12:3 a vzhledem k tomu, že soupeř se krčil na posledním místě tabulky a my celou ligu s náskokem vedeme, bylo o favoritovi od začátku jasno. I když jsme první třetinu vyhráli jen 2:1, výkon se dost podobal tomu sobotnímu. Od druhé třetiny ale kluci přidali a postupně nasázeli 11 branek. Bohužel jsme kvůli zranění kotníku přišli o Hanze, kterého zdravíme a doufáme, že se nám brzy v pořádku vrátí. Zažívací potíže postihly Foresta, který si tak musel na chvíli odpočinout a do hry se tak dostali Jára s Míšou, kteří tak připsali již čtvrtý víkendový zápas. Je potřeba říct, že kdybychom trefovali branku, mohl zápas skončit výrazně vyšším rozdílem, protože soupeř postupem doby čím dál tím více rezignoval, kdy na konci už to bylo trochu na pováženou. I z toho důvodu dopadla třetí část 7:2 v náš prospěch. Zahráli jsme si tedy do prázdné branky (především zleva doprava) a nasbírali kanadské body.

S výsledky můžeme být určitě spokojeni, produktivita je vysoká, bodů máme spoustu, jen ta koncentrace občas zlobí. Děkujeme klukům za předvedené výkony, rodičům za podporu a těšíme se v roce 2020.

Panthers Praha vs. FBŠ Slavia Plzeň 11:4 (online)

Panthers Praha vs. FBC Plzeň 13:3 (online)